Лікарі розповіли, чи справді можна застудитися через переохолодження і на протязі

event 10:53 Середа 06 Жовтня 2021 Здоров'я

Із настанням перших холодів до пандемії коронавірусу додались ще й сезонні захворювання. Їх легко сплутати на початковому етапі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Тому важливо вміти їх розрізняти, а найголовніше – позбутися від міфів навколо застудних захворювань.

Чи можна застудитися через переохолодження?

Один з найпопулярніших міфів – це те, що можна захворіти через переохолодження. Однак переохолодження починається, коли температура тіла опускається нижче 35 градусів. Наслідки такого стану – обмороження і кома. Тож навряд чи це загрожує вам, якщо ви прогулялися холодного вечора.

Однак, холод, сухе повітря і низька температура впливають на тимчасове зниження імунітету, через що людина стає більш вразливою до збудників ГРВІ. Однак викликає застуду не холод, а віруси.

Науково доведено, що між відчуттям холоду і станом імунної системи немає зв’язку: низькі температури не послаблюють її.

Чи можна застудитися на протязі?

Це ще один типовий міф. Єдине, на що здатний спрямований потік холодного повітря – спричинити спазм м’язів і судин в конкретному місці тіла. Іноді це може призвести до болю і тимчасового обмеження рухливості.

Насправді регулярне провітрювання приміщення – одне з базових санітарних правил для зниження ризику ГРВІ. Якщо слизова оболонка пересушується, це дозволяє легше патогенам проникати в організм.

Звичайно, існують припущення, що холодне повітря теж може висушувати слизову носа, але у квартирі з нерегульованим центральним опаленням пересушити її набагато простіше.

Читайте також: Що категорично не можна їсти вагітним: список продуктів

Що таке застуда?

Застуда – це застаріла назва для ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекції), яка дісталась нам у спадок з тих часів, коли причиною захворювання вважали охолодження тіла, а підвищену температуру сприймали як спробу організму “прогрітися” (насправді підвищується, щоб полегшити роботу імунних клітин і стимулювати виробленню білків, що блокують розмноження вірусу).

Застуда чи ГРВІ – це інфекція верхніх дихальних шляхів, яка у 95% випадків виникає через віруси. Їх існує приблизно 200 підтипів. Хоча також причиною запалення можуть стати бактерії або грибки.

Передається застуда через предмети, немиті руки, при чханні та кашлі.

Джерело

Останні новини
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
17.10.2021, Неділя
16.10.2021, Субота
15.10.2021, П’ятниця
14.10.2021, Четвер
13.10.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward