Telegram запустив рекламну платформу

event 15:18 Середа 27 Жовтня 2021 ПОДІЇ

Месенджер Telegram запустив свою рекламну платформу. Функція дозволить рекламодавцям створювати короткі пости — “Спонсоровані повідомлення” — та розміщувати їх у публічних каналах з 1000+ підписниками.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Спонсоровані повідомлення містять максимум 160 символів. Прикріпити можна лише посилання на канал або пост у телеграмі. Зображення, відео та посилання на сторонні ресурси заборонені. Рекламний пост буде показаний після прочитання всіх нових постів у каналі.

Приклад “спонсорованого повідомлення”

Мінімальна ціна за 1000 показів реклами – 2 євро, але поповнення рахунку можливе лише від 2 млн євро

  • Для запуску реклами на платформі Telegram потрібен мінімальний авансовий платіж у розмірі 2 млн євро.
  • З цієї суми Telegram утримує 1 млн євро як депозит, а суму, що залишилася, надає рекламодавцю для витрати на показ реклами.
  • Якщо договір розривається і рекламодавець витратив на рекламу менш як 10 млн євро протягом попередніх 12 місяців, Telegram утримує заставу у розмірі 1 000 000 євро. Якщо ж рекламодавець таки витратив потрібну суму, заставу повернуть.
  • Є думка, що внаслідок великого бюджету, з платформою насамперед працюватимуть великі агенції, які вже зможуть розміщувати рекламу клієнтів із невеликими бюджетами. Це дозволить Telegram спростити собі роботу з рекламою, оскільки команда проєкту зовсім невелика – до 30 осіб.

Заборона реклами фастфуду і плани на підтримку каналів

Спонсоровані повідомлення засновані виключно на тематиці публічних каналів, де вони показуються. Це означає, що месенджер не збиратиме та не аналізуватиме дані користувачів для показу реклами.

Рекламодавці зможуть розміщувати оголошення у певних каналах або каналах на задану тему: культура, технології, цікаві факти та ін.

Нововведення прокоментував Павло Дуров. Він сказав, що більшість користувачів навряд чи помітить зміну з трьох причин:

  • Telegram не показуватиме рекламних повідомлень у списку чатів, особистих розмовах або групах. Реклама торкнеться лише великих каналів — сервісів, де вже й так є реклама, і підтримка яких призводить до найбільших витрат з боку Telegram.
  • Для показу реклами не буде використано особисті дані. Конфіденційність користувачів для Telegram є першою у списку пріоритетів. Вміст рекламних повідомлень залежатиме лише від тематики каналів, де вони показуються, а не від особистих даних користувачів.
  • Офіційні рекламні повідомлення Telegram будуть ненав’язливими. Вони допускаються лише короткі тексти без зовнішніх посилань чи фотографій. Рекламне оголошення може з’явитися тільки після перегляду нових повідомлень у каналі.

Спонсоровані повідомлення проходитимуть суворий контроль. Згідно з правилами платформи, рекламодавці не зможуть поширювати інформацію про азартні ігри, політиків та політичні партії, закликати до насильства, а також рекламувати алкоголь, зброю, програми для злому, наркотики, алкоголь та фастфуд.

На час тестування прибуток із розміщення реклами отримуватиме лише Telegram. Як тільки месенджер покриє свої основні витрати, дохід буде ділитися із власниками каналів, де розміщуються рекламні повідомлення.

Останні новини
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward