Польські перевізники не пропускають в Україну автомобілі з гуманітарною допомогою

event 12:16 Понеділок 20 Листопадаа 2023 ПОДІЇ

Польські страйкарі не пропускають через контрольно-пропускні пункти вантажні автомобілі з гуманітарною допомогою, які прямують до України. Українські офіційні особи намагаються розв’язати це питання.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, пише True.UA.

“Очевидно, що заяви про пропуск гуманітарної допомоги та небезпечних вантажів теж не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом і гуманітарка стоять у чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам із міністерства. Чекаємо відповідь, як це корелюється із заявами про безперешкодний перетин таких вантажів”, — зазначив він.

За його словами, на контрольно-пропускному пункті “Краківець — Корчова” вчора заблокували 1 200 вантажівок, перед “Дорогуськом” — стільки ж фур, а на “Рава-Руська — Гребенне” — 500 вантажних автомобілів.

“У рамках роботи Штабу допомоги українським водіям, яку ініціювало наше міністерство, доставили їжу, воду, медикаменти. Це перший такий вантаж, уже організовуємо наступні, на черзі — водії, які заблоковані перед “Дорогуськом”. Там ситуація не менш критична — понад 1200 вантажівок в черзі”, — додав Сергій Деркач.

Страйки на кордоні між Польщею та Україною: вимоги протестувальників

6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Протести водіїв ускладнили рух для вантажівок.

У Державній прикордонній службі перерахували перелік вимог протестувальників. Частина з них мають технічний характер, проте інша частина стосується принципових, засадничих для України речей.

Ключова вимога — повернення системи видачі дозволів для роботи в країнах Євросоюзу українських перевізників. Після початку повномасштабної війни Європейський Союз пішов на безпрецедентні кроки для підтримки української економіки та на рік скасував необхідність отримання українцями згаданих дозволів. А влітку цього року ЄС продовжив дію цієї норми до червня 2024 року. Тепер польські перевізники вимагають скасувати цю пільгу у принципі та повернути стару дозвільну систему.

Читайте також: Словаччина виступила проти санкцій ЄС на російське ядерне паливо

Ще одна вимога — посилення правил перевезень за сертифікатом Європейської конференції міністрів транспорту.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward