Мухи також здатні вчитися: науковці провели цікаве дослідження

event 21:35 Середа 12 Травня 2021 ПОДІЇ

Так само як і люди та тварини, плодові мухи також можуть вчитися. І для цього вони використовують той самий неврологічний механізм навчання.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Такого висновку дійшли науковці Університету Сассекса з Великої Британії. Вони розробили нову обчислювальну модель та проаналізували дані недавніх експериментів.

У своєму дослідженні вони продемонстрували, як мозок плодових мух, подібно до нашого, може використовувати сигнали дофаміну для полегшення навчання, підтримуючи те, що відоме як гіпотеза про помилку прогнозування винагороди.

Про нове дослідження

Як зазначили дослідники, насправді не дивно, що комахи використовують помилки прогнозування, оскільки вони еволюціонували протягом мільярдів років.

Попередні дослідження припускали, що ланцюги грибного тіла – структури в мозку комах, які пов’язані з пам’яттю – підключені для навчання, але жодна з них не показала, що мухи використовують помилки прогнозування для навчання.

Працюючи з анатомічними даними попередніх експериментів, дослідники розробили обчислювальну модель, яка імітувала схему тіла гриба в мозку плодової мухи.

Дослідники не тільки виявили, що анатомія та фізіологія мозку плодової мухи підтримує вивчення помилок передбачення, вони також показали, що дані попередніх експериментів з комахами не обов’язково суперечать прогнозам з гіпотези про помилку передбачення винагороди, як вважалося раніше.

Коментар: Багато експериментів не змогли показати, що у комах відбувається кодування помилок прогнозування. Але наше дослідження продемонструвало, що під час навчання фізіологія нейронів у мух сильно збігається з нашою моделлю“, – сказав один із дослідників Джеймс Беннет.

Результати дослідження

Хоча результати суто обчислювальні, але, на думку науковців, вони можуть мати важливі реальні наслідки. Наприклад, якщо дізнатися про те, як мухи вчаться та приймають рішення, можна відкрити шлях для більш гуманних лабораторних експериментів із залученням комах замість гризунів.

Вивчення випалювання нейронів в мозку мух може також дати уявлення про його схеми, що лежать в основі психічних захворювань та наркоманії у людей, які, як вважають, підкріплені помилками прогнозування. Водночас дослідницька група не виключає, що майбутні дослідження можуть спростувати їхній висновок.

Коментар:Якщо ми виявимо, що результати відрізняються від прогнозованих, це означатиме, що вони (мухи – 24 канал) роблять щось інше, що є складнішим, і це буде безцінним для нашого розуміння. Гіпотеза про помилку передбачення винагороди є потужним інструментом для розуміння того, як навчаються тварини, а також використовується в алгоритмах штучного інтелекту. Тож якщо існують інші способи навчання, було б чудово це знати“, – сказав один із дослідників Джеймс Беннет.

Джерело: сайт Аcademic Тimes

Читайте також: Потужні грози та град: на Рівненщині очікується погіршення погодних умов

Теги:
Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward