Які продукти прискорюють реабілітацію після коронавірусу: перелік

event 08:19 Понеділок 30 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Результати дослідження показали, що дотримання такої дієти скорочує термін реабілітації та прискорює одужання після COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Британські вчені з’ясували, як імунне харчування впливає на реабілітацію людей, які перехворіли на COVID-19, і підготували перелік продуктів, що прискорюють одужання.

Дослідники Емма Дербішир і Джоан Деланжа, які вивчають роль харчування в зміцненні імунітету, провели аналіз наукових публікацій, присвячених продуктам і добавкам, що допомагає у відновленні після COVID-19. Особливу увагу автори приділили впливу лікувального харчування на імунну систему людей старше 65 років.

Імунна система складається з чотирьох компонентів: Т-лімфоцитів, В-клітин, системи комплементу і фагоцитів. Всі вони захищають організм від інфекцій, діючи як бар’єр проти входять вірусів і бактерій.

Розрізняють вроджений і адаптивний імунітет. З віком обидві імунні функції знижуються. Одна з причин “імунного старіння” – дефіцит поживних речовин. Літнім людям необхідно його заповнювати за допомогою спеціального імунного харчування. Особливо це важливо, на думку авторів, в період реабілітації після важких інфекцій, таких як COVID-19.

Коментар: Існує достатньо доказів того, що погане харчування, білково-енергетична недостатність, а також дефіцит поживних мікроелементів, таких як вітаміни і мінерали, сприяють неоптимальному функціонуванню імунної системи. Деякі компоненти дієти – фрукти, вітаміни, антиоксиданти, мінерали і пробіотики – допомагають підвищити імунітет і грають важливу роль в опорі до респіраторних вірусів і захворювань“, – пишуть автори дослідження.

Вітамін С зміцнює бар’єрну функцію епітелію дихальної системи, що обмежує вторгнення патогенів і не дає їм спуститися в нижні дихальні шляхи. Це, на думку дослідників, допомагає запобігти пневмонії. 

Вітамін D – потужний іммунорегулятор. На поверхні деяких імунних клітин – В- і Т-лімфоцитів, макрофагів і моноцитів – є рецептори вітаміну D. Тому він також грає захисну роль при всіх респіраторних інфекціях. А цинк – це сигнальний елемент, який запускає імунні функції.

Автори рекомендують включити в раціон такі продукти: багаті вітаміном С: 

  • брокколі, чорну смородину, збагачені пластівці для сніданку і апельсини;
  • багаті цинком крабові консерви, креветки, консервовані боби і варені яйця, а також харчові добавки з вітаміном D – до 50 мікрограмів на день.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: “Зверніть увагу на спину”: вчені назвали маловідомий симптом COVID-19

Останні новини
24.10.2021, Неділя
23.10.2021, Субота
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
17.10.2021, Неділя
16.10.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward