Дослідники розробили спеціальний алгоритм, який може виявляти сарказм у соцмережах

event 11:05 Середа 12 Травня 2021 ПОДІЇ

У США розробили алгоритм штучного інтелекту, який може точно виявляти сарказм у коментарях, написаних на платформах соціальних мереж. “Детектор сарказму” створили дослідники з Університету Центральної Флориди.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Соціальні медіа стали домінантною формою спілкування як для приватних осіб, так і для компаній, які прагнуть продавати свої товари та послуги. Правильне розуміння та реагування на відгуки клієнтів у Twitter, Facebook та інших соціальних медіа є критично важливим для успіху.

Термін “аналіз настроїв” позначає автоматизований процес виявлення емоцій – позитивних, негативних чи нейтральних, що пов’язані з текстом. Хоча штучний інтелект належить до логічного аналізу даних та реагування на них, аналіз настроїв є подібним до правильного визначення емоційного спілкування. Фахівці UCF розробили методику, яка точно виявляє сарказм у тексті соціальних мереж.

Команда навчила комп’ютерну модель знаходити закономірності, які часто вказують на сарказм, і поєднала це з навчанням правильного виділення слів-реплік у послідовностях. Дослідники надали моделі великі масиви даних, а потім перевірили її точність.

Коментар: Наявність сарказму в тексті є основною перешкодою у виконанні аналізу настроїв“, – говорить доцент кафедри техніки Іван Гарібай.

Докторантка з інформатики Рам’я Акулу, яка займалася розробкою системи, підкреслила, що у живій розмові сарказм можна легко визначити за допомогою міміки, жестів та тону оратора. Виявлення сарказму в текстовому спілкуванні не є простим завданням, оскільки жодна з цих ознак не є доступною.

Джерело: сайт Neuroscience

Читайте також: Як зміниться чисельність населення за 100 років: неочікувані дані

Теги:
Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward