Система зворотного осмосу: переваги та особливості

event 10:54 П’ятниця 24 Листопадаа 2023 Дім-Сад

Ніхто не стане сперечатися, що вода для вживання в їжу повинна проходити додаткове очищення. Звісно, частково допомагають такі хитрощі, як відстоювання чи кип’ятіння. Перший процес позбавляє від важких солей, які просто осідають на дно чи випаровуються, а другий – вбиває мікроби.

Обидва процеси недосконалі: навіть після них в складі води залишається чимало домішок. Адже частки хлору чи заліза дуже дрібні, тому навіть кип’ятіння чи відстоювання не допомагає. Найсучасніший метод очищення – побутова система зворотного осмосу, оскільки її часто встановлюють навіть у звичайних квартирах.

Очищення на молекулярному рівні

Зворотний осмос – найефективніший спосіб, який дозволяє видалити 99% всіх домішок. Попри високу ефективність, в промислових масштабах він використовується нечасто через високу вартість. Адже попередньо рідину необхідно очистити від механічних домішок, солей металів, що досить дорого. Крім того, необхідне насосне обладнання, яке дає тиск в кілька десятків атмосфер.

Побутові домашні системи коштують порівняно недорого. Це пристрій, який складається з кількох модулів. Головний з модулів – мембрана, яка і прибирає основні домішки. Перш ніж подати воду на мембрану, вона має позбутися хлору, заліза, піску та інших домішок. В протилежному випадку мембрана прослужить зовсім недовго. Вкрай важливо встановити:

  • картридж механічного очищення;
  • сорбційний модуль (видалення органіки);
  • вугільний фільтр (затримує домішки, які залишилися після попередніх блоків).

Можливі й інші компоненти: їх вибирають в залежності від попередньої якості води (інформацію про склад можна дізнатися у водоканалі).

Основні особливості зворотного осмосу

Побутова система має кілька особливостей. Серед головних з них:

  • необхідність ремінералізації очищеної води (вимивають не тільки шкідливі домішки, але й корисні мінерали);
  • врахування ресурсу (блоки міняються через певні проміжки часу);
  • тиск в системі водопостачання має складати 4-6 атм (якщо нижче, то необхідний насос).

Варто зазначити, що систему зворотного осмосу не можна назвати економічною: на 1 літр чистої води, потрібно злити в каналізацію 5-6 літрів. Оберіть систему зворотного осмосу для вашого дому та вживайте чисту воду!

Автор:
Теги:
Останні новини
04.05.2024, Субота
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward