Окріп вбиває смак: як правильно заварювати каву

event 20:00 Неділя 26 Травня 2024 Дім-Сад

Якщо ви фанат кави, то знаєте, як важливо підібрати правильний сорт і ступінь обсмаження зерен, щоб отримати той самий оксамитовий смак і неповторний аромат, за який весь світ полюбив цей напій. Однак, одна помилка, якої, на жаль, припускаються багато хто, здатна “вбити” справжній смак навіть добірних сортів заварної кави, не кажучи вже про дешеву розчинну. Вся справа в неправильному заварюванні кави, інформує Ukr.Media.

Багато хто з нас уже не може уявити собі жодного дня без чашки цього чорного напою, що бадьорить, прискіпливо обирає досвідченим шляхом “той самий” смак і аромат, який йому найбільше пасує, і дуже засмучуються, коли найприємніша на перший вдих кава після заварювання починає гірчити й не дає очікуваного оксамитового післясмаку. Хтось грішить на виробників, хтось — на виверти маркетологів, які змусили їх укотре піддатися на “смачні” описи на пакуванні, але багато хто й не здогадується, що сам псує свій напій, порушуючи найпростішу технологію його приготування.

Як не треба заварювати каву?

Найпоширеніша помилка, якої більшість припускається під час заварювання кави — чи то подрібненої зернової, чи то розчинної, чи то сублімованої — це використання окропу. Річ у тім, що вода, доведена до температури 100 градусів за Цельсієм, провокує виділення специфічних смакових сполук із кавових зерен. У результаті чого напій набуває неприємного, терпкого присмаку. У випадку з розчинною кавою окріп також посилює смак і запах штучних компонентів — ароматизаторів і підсолоджувачів.

Читайте також: Кухарі розповіли, як довго можна зберігати готові страви

Як показали дослідження, при підвищенні температури вище 96 градусів ефірні олії, що містяться в кавових зернах, просто руйнуються, тому смак кави стає “блідим” і менш насиченим. По суті, з напою при додаванні окропу зникає все те, заради чого ми його і заварюємо. Найактивніше ефірні олії виділяються за температури 92-96 градусів.

Одночасно з цим при заварюванні окропом із зерен активніше виділяються тонізуючі речовини, тому кава стає міцнішою.

А як правильно заварювати каву?

Утім, навіть якщо ви любитель міцної, гіркої кави, не обов’язково заливати її окропом, щоб домогтися такого ефекту — температури в 95 градусів за Цельсієм буде достатньо. Людям, які віддають перевагу більш тонкому смаку, слід використовувати воду не вище 89 градусів Цельсія.

Найпростіший спосіб перевірити температуру води для заварювання кави — почекати 30-60 секунд після того, як вона закипить. За цей час вода охолоне приблизно до 95 градусів Цельсія. Звісно, якщо у вас є термометр, можна користуватися ним для точного вимірювання температури.

Також фахівці рекомендують заварювати каву під кришкою — це дасть змогу їй зберегти температуру та набути повноти смаку й аромату.

Читайте також: Як правильно відбілити рушники: поради господинь

Не рекомендують доводити воду до кипіння і під час заварювання зернової кави в кавнику на плиті. Варити краще на повільному вогні, причому що повільніше відбувається нагрівання, то краще екстрагуються ефірні олії та ферменти з мелених зерен. Якщо ж ви любите каву з характерною пінкою, чекати кипіння також не варто: слід почекати, коли пінка почне підійматися, та зняти кавник з вогню, щойно процес стане активнішим.

Останні новини
16.06.2024, Неділя
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward