Чим підживити часник, щоб він не жовтів: “швидка допомога” для дачників

event 12:42 П’ятниця 24 Травня 2024 Дім-Сад

Кожен городник хоче отримати шикарний урожай посадженої культури, зокрема й часнику. Іноді можна побачити, що навесні рослина починає жовтіти – це означає, що вона розвивається неправильно. Дізнайтеся, що робити, якщо жовтіє часник і як врятувати становище.

Чому жовтіє часник і що з цим робити – причини

Досвідчені садівники кажуть, що жовтіє часник, найчастіше, через брак вологи, неродючий ґрунт, сильні нічні заморозки або шкідників. Іноді причиною такої ситуації стає і неправильне підживлення, а то й нестача добрив.

Якщо жовтіє часник навесні – чим підживити його, можна думати довго. Проте дачники зі стажем рекомендують кілька перевірених технік, за допомогою яких можна швидко вирішити проблему залежно від її причини.

Читайте також: У ТЦК розповіли, як сервіс “Оберіг” допоможе у розшуку ухилянтів

Жовтіє часник через шкідників – методи боротьби

Перший і найпопулярніший варіант, коли часник жовтіє, – нашатир, цей засіб називають “швидка допомога”, якщо справа стосується не тільки людини в стані непритомності, а й часнику в стані пожовтіння. Вам потрібно:

у 8 літрах води розчинити 50 г спирту;

обприскувати і поливати грядку з часником увечері, коли температура повітря становить не менше 25 градусів.

Також можна використовувати сіль – розбавити 250 г солі в 10 літрах води і поливати грядку. Потім почекати 10 днів і підгодувати рослину будь-яким відповідним препаратом від комах.

Читайте також: Коли краще поливати город – вранці чи ввечері

Від нестачі речовин часник жовтіє – чим підживити

Якщо ви посадили озимий часник, а навесні він почав жовтіти, значить, настав час удобрювати, щоб не позбутися врожаю. Перед тим як вносити підживлення, потрібно розпушити ґрунт, потім використовувати розчин йоду – 40 крапель на 10 л води. Таке добриво не тільки стимулює ріст, а й захищає рослину від багатьох грибкових захворювань.

Ті, у кого ніколи не жовтіє часник, знають головний секрет – навесні підживлення потрібно вносити двічі. Перший раз – коли головка тільки-тільки показалася із землі, другий – коли стебло виросло на 4-6 мм. У цей час потрібно використовувати саме азотні добрива (вони не дають рослині пожовтіти).

Останні новини
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward