Чим кропити огірки від хвороб: дієві засоби для захисту урожаю

event 17:21 Середа 07 Червня 2023 Дім-Сад

Щоб отримати багатий урожай огірків наприкінці літа, рослини на городі слід не лише періодично підживлювати натуральними добривами, а й стежити, щоб на них не з’явилися шкідники, як, наприклад, павутинний кліщ, пише theLime.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Борна кислота

Якщо ви помітили, що верхівки та молоді листочки огірків почали жовтіти, це означає, що рослинам не вистачає бору. Щоб виправити дефіцит цього мікроелемента, потрібно провести обприскування борною кислотою, провівши позакореневе підживлення по листю.

Для цього розчиняємо 5 г порошку в 10 л води (спочатку робимо розчин у 1 л гарячої води для кращого розчинення речовини). Обприскуємо огірки до цвітіння та під час нього з перервою 7-10 днів. Борна кислота також посилює імунітет огірків до гнилі та стійкість до спеки.

Бордоська суміш

Під час формування зав’язі огірки можуть заразитися грибковими хворобами. Щоб не допустити цього, потрібно провести обприскування огірків препаратами, що містять мідь. Найпоширеніший серед народних засобів – мідний купорос.

Якщо на листі огірків є білі, жовті, руді плями (борошниста роса, пероноспороз, антракноз) – обприскуємо рослину бордоською рідиною. Ця суміш допомагає на всіх стадіях розвитку, навіть за появи гнилі на плодах. Обприскування 1% розчином мідного купоросу слід проводити 1 раз на тиждень, але не пізніше 10-14 днів до збирання врожаю.

Марганцівка

Ця речовина містить марганець і калій, вона добре впливає на імунітет і ріст рослин, маючи ще й властивості, що знезаражують.

При загрозі появи борошнистої роси та інших грибків на огірках необхідно окропити їх 3% розчином марганцівки. Крім цього, марганцівкою обробляємо і ґрунт, і опори для огірків (а також стінки теплиці). Обприскувати марганцівкою потрібно тричі протягом 10 днів.

Читайте також: Чим треба поливати огірки, щоб не було пустоцвіту: поради городникам

Молочна сироватка

Сироватка зміцнює імунітет рослини завдяки молочнокислим бактеріям та амінокислотам у ньому. Також вона утворює плівку на листі, яка захищає від спор грибів.

Якщо ознаки борошнистої роси або пероноспорозу вже з’явилися на рослині у вигляді білих та жовтих плям, тоді уражене листя зрізаємо, а саму рослину та сусідні обприскуємо сумішшю сироватки з йодом. Для приготування суміші в 9 л води виливаємо 1 л нежирної сироватки і додаємо 3 краплі йоду.

Останні новини
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward