Гіркін — канал ФСБ, його арешт може означати зміну балансу сил у Кремлі – ISW

event 11:30 Субота 22 Липня 2023 Війна

Арешт колишнього російського офіцера та воєнного злочинця Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) 21 липня може бути публічним проявом перебудови балансу сил у Кремлі. Ймовірно, не на користь ФСБ РФ, в якій служив сам Гіркін.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише NV.

ISW вважає, що Гіркін, ймовірно, знаходився під протекцією невідомого силовика, можливо у лавах ФСБ. Який сприяв інтересам спецслужби, використовуючи Гіркіна у якості каналу для розповсюдження певної інформації спільноті російських ультранаціоналістів.

За даними звіту, повстання бойовиків ПВК Вагнера, ймовірно, змінило баланс сил у Кремлі. Потенційно позбавивши деяких покровителів, зокрема і покровителя Гіркіна, підтримки російського диктатора Володимира Путіна, а отже і частини їхньої влади.

Заяви Гіркіна

12 липня Гіркін заявляв, що повстання ватажка ПВК Вагнера Євгена Пригожина змінило баланс сил у Кремлі на користь групи, до якої належить перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кірієнко.

Гіркін також заявив, що члени кооперативу Озеро — дачного кооперативу на березі Комсомольського озера на Карельському перешийку, заснованого Путіним та його друзями, які обіймають керівні посади в РФ, хочуть вигнати Путіна на користь одного зі своїх членів, таких як Пригожин або Кірієнко.

Гіркін попереджав, що члени кооперативу будуть спрямовувати свою діяльність проти Міністерства оборони. А також секретаря Ради національної безпеки Миколи Патрушева, ФСБ та інших структур, що перебувають поза контролем президентської адміністрації.

За даними ISW, попри те, що зв’язки Гіркіна залишаються невідомими, останні репресії відомих ультранаціоналістів, пов’язаних з ФСБ, ймовірно, є публічним проявом значних змін в «політичних іграх у Кремлі».

Затриманий Гіркін безуспішно намагався переконати суд у тому, що він не втікатиме з країни, оскільки розшукується Гаазьким трибуналом. Але російський суд посилався на популярність Гіркіна і «зв’язки в правоохоронних органах» як причини для його негайного ув’язнення.

Адвокат Гіркіна, Олександр Молохов заявив, що російські правоохоронні органи переслідують Гіркіна за його пости у Telegram, оприлюднені 25 травня року. В яких, як стверджується, обговорювалися проблеми з виплатами військовослужбовцям 105-го та 107-го повітрянодесантних полків.

Однак документи суду свідчать про те, що органи влади РФ відкрили справу проти Гіркіна 18 липня. У той день, коли Гіркін опублікував кілька жорстких звернень до Путіна, у яких критикував його.

ISW підкреслює, що члени клубу Розгніваних патріотів, яким керував Гіркін, зібралися під судовим будинком для проведення невеликого протесту, вимагаючи звільнення Гіркіна.

Думки різних джерел

Деякі джерела стверджували, що арешт Гіркіна став наслідком його конфлікту з іншим членом клубу щодо ПВК Вагнера.

Інші джерела припускають, що саме скарги представників ПВК Вагнера на Гіркіна могли послужити причиною його арешту. Одне джерело заявляє, що арешт пов’язаний з тим, що російські органи влади спрямовують свою діяльність проти російських «патріотів». Яких вважають нелояльними до Путіна.

Внутрішні російські джерела заявляють, що арешт Гіркіна є частиною зусиль адміністрації Путіна з придушення окремих популярних російських ультранаціоналістів після збройного повстання Пригожина.

Російське джерело, пов’язане зі спецслужбами, оприлюднило документ, затверджений після бунту бойовиків ПВК Вагнера, в якому адміністрація Путіна веліла російським органам влади «приймати репресивні заходи щодо тих, хто страждає на безумство, включаючи Стрєлкова-Гіркіна».

Крім Гіркіна у документі також згадувалися імена кількох відомих пропагандистів, включаючи Маргариту Симоньян, деяких воєнкорів, депутатів російської Держдуми з великою онлайн-присутністю та самого Пригожина.

Читайте також: Терориста Гіркіна затримали правоохоронці, – росЗМІ

Арешт Гіркіна стався після низки кримінальних звинувачень низки осіб зі зв’язками з російськими спецслужбами та свідчить про те, що невідомі російські посадовці можуть спрямовувати свою діяльність проти відомих ультранаціоналістів, які регулярно розголошують конфіденційну інформацію про Кремль.

Останні новини
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward