“Засуджував російську агресію”: бойовики ДНР 2 роки тримають у полоні українця з вродженою вадою серця

event 10:43 Понеділок 10 Січня 2022 Суспільство

10 квітня 2020 року додому до Богдана Максименка прийшли люди у військовій формі без розпізнавальних знаків. Після обшуків вони вилучили техніку, а хлопця забрали. 73 доби рідні не знали про його місце перебування.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Як повідомила омбудсмен Людмила Денісова, Богдан ніколи не приховував своєї громадянської позиції та засуджував російську агресію проти України.

За місяць до затримання він написав пост у Facebook: “Є речі, заради яких можна витерпіти все, адже є ми – українці і є наша велика Родина – вся наша Україна”.

Окупаційна влада обвинувачує Богдана за кількома статтями, зокрема у “закликах до екстремістської діяльності”.

Він перебуває у Макіївці, у СІЗО так званого “міністерства держбезпеки ДНР”, яке розташоване на території колонії №97.

Коментар:Перші 73 доби полону хлопець перебував без життєво необхідних ліків, при тому що має інвалідність II групи через вроджену ваду серця: критичний клапанний та підклапанний стеноз легеневої артерії, гіпертрофія і дилатація правого шлуночка, дилатація правого передсердя, недостатність трикуспідального клапана. У виправній установі кваліфікована медична допомога йому не надається“, – додала Денісова.

Вона звернулася до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Богдана Максименка, сприяти його негайній госпіталізації та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою. І просить координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля надання відповідної допомоги.

Коментар: Враховуючи критичний стан здоров’я Богдана Максименка, наполягаю на його негайному звільненні“, – додала вона.

Джерело

Останні новини
26.01.2022, Середа
25.01.2022, Вівторок
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward