Вознесіння Господнє: що можна та не можна робити в цей день

event 11:03 Четвер 10 Червня 2021 Суспільство

Сьогодні, 10 червня 2021 року, православний світ святкує Вознесіння Господнє.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Це велике дванадесяте свято, яке щороку змінює дату залежно від Пасхи. Вознесіння завжди святкується на 40 день після Великодня.

Цього дня головний колір у церквах – білий, на честь сяйва Господа, і символізує Божу славу.

Що означає свято Вознесіння

Того дня вчитель благословив учнів проповідувати Євангеліє по всьому світу. Але додав, що перед тим прийде Дух Утішитель (Святий Дух), що допоможе їм виконати цю проповідь. Що учні не повинні йти з Єрусалиму, поки не дочекаються Духа Святого (що відбулося на свято Трійці).

Після розмови з учнями Ісус піднявся на небо, та хмари віднесли його в обитель Отця Небесного. Вказано, що Христос вознісся на небо, благословляючи учнів. Церква трактує це як вічне і постійне благословення людей Господом.

Далі написано, що Христос сів праворуч від Бога-Отця. Це означає, що Отець відтоді розділяє свою владу зі своїм сином. І Господь дивиться на людство тільки через свого сина.

Учні дуже сумували, що вчитель покинув їх, але дивовижне Вознесіння Господнє змінило їх настрій надією та радістю. У піднесеному настрої апостоли повернулися до Єрусалиму, чекаючи Духа Святого, якого заповідав їм Ісус Христос.

Що треба робити на Вознесіння

Вознесіння – свято радості від того, що у всіх людей є ходатай перед Господом, який простив та виправдав кожну людину своєю кров’ю на Голгофі.

У часи Старого Заповіту пророки говорили про те, що Господь шукав когось з людей, хто буде ходатаєм, стане у проломі за людство. Тоді такої людини не знайшлося. Аби не залишати людство без допомоги, Бог-Отець і посилає на землю Свого Сина, який народжується людиною і стає тим ходатаєм за людей перед Богом.

Від часу Вознесіння Господь-Отець дивиться на людство через рани Ісуса Христа.

На Вознесіння Господнє бажано прийти до храму зранку на літургію, якщо є бажання – сповідатися та причаститися. Цього дня не бажано починати нових справ, а треба більше згадувати про євангельські події та молитися.

Джерело: сайт Волинь Post

Читайте також: Сьогодні можна буде побачити сонячне затемнення: коли відбудеться

Останні новини
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward