В чому унікальність Трипільської культури

event 17:40 Середа 17 Серпня 2022 Суспільство

Справжнє унікальне історичне явище відкрила археологічна знахідка речей часів енеоліту. Трипільська культура – це різноманітність барв з цікавинками і захоплюючими ознаками, втіленими на кераміці. Посуд, виконаний з кераміки – прояв культурного та матеріального розвитку тогочасних жителів України. Випалена вогнем глина – перший штучний матеріал для виготовлення посуду. Він став одним із кращих досягнень пращурів.  

Загальна інформація про неймовірні вироби трипільців

Гончарні вироби умовно можна класифікувати:

  • Прості і грубі;
  • з якісної гарно випаленої глини, з дуже витонченими і тоненькими стінками і вражаючою досконалістю.

Відповідь на запитання: «в чому секрет якості трипільського посуду?» вчені змогли надати тільки після археологічних розкопок в с. Доброводи. Раніше знання про унікальну культуру були схожі на сучасні гральні автомати: дещо вгадали, а дещо – ні.

В давні часи потреба людини в посуді, виконаному із кераміки, була достатньо сильною. Так, трипільці почали виготовляти декілька його типів:

  • Кухонний: кухлі, миски, амфори, чаші та ін.;
  • господарський;
  • культовий.

Дослідники загалом виділяють 16 типів керамічних виробів. Однак, особливої уваги заслуговують теракотові статуетки, які відображали жіночі фігури, в тому числі з немовлятами (трипільські мадонни). Із обпаленої глини люди конструювали жертовники, біля котрих потім здійснювали обряди, використовуючи ті ж теракотові статуетки.

Досконалість в усьому

Трипільці змогли досягти довершеності в оформленні керамічних виробів. Більш якісними був тільки китайський посуд, але він був не такий яскравий і гарно оздоблений орнаментом. Українці застосовували десяток типів візерунків, але найпопулярнішими були:

  • Меандр: звивиста декоративна безперервна лінія і канелюри (горизонтальні чи вертикальні жолобки);
  • спіраль;
  • поліхромне малювання червоною, білою і чорною фарбами.

Крім орнаменту на виробах часто були присутні зображення тварин, рослин і людей. 

Автор:
Теги:
Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward