Українцям дозволили виходити на пенсію за гроші раніше: скільки треба заплатити

event 07:28 Вівторок 18 Червня 2024 Суспільство

Українці можуть вийти на пенсію за віком або за страховим стажем. Чим більше стажу має людина – чим раніше зможе вийти на заслужений відпочинок. Але якщо стажу не вистачає – його можна докупити на сайті Пенсійного фонду. Один рік стажу коштуватиме понад 21,1 тис. грн.

Таким чином можна уникнути укладання паперового договору та відвідування державних установ, повідомили на Урядовому порталі. Добровільно брати участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть не лише ті, хто працює, але й непрацевлаштовані громадяни.

Скільки стажу потрібно

Починаючи з 1 січня 2024 року, для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні мати принаймні 31 рік страхового стажу. Ті, хто досягли 60 років, але не мають достатнього стажу, матимуть можливість на отримання пенсії в 63 роки, якщо їхній стаж становить не менше 21 року.

За наявності стажу від 15 до 20 років, пенсійні виплати можуть бути призначені в 65 років. Люди з стажем менше 15 років будуть мати право на державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат у віці 65 років.

Читайте також: 2,35 проміле о десятій ранку: у Рівному роз’їжджала п`яна водійка

Як докупити страховий стаж

У разі добровільної участі кожна особа самостійно визначає розмір та періодичність страхових внесків. Для цього потрібно:

 • увійти в особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду України (ПФУ) за допомогою електронного підпису, Дія.підпису або GOV.ID
 • обрати розділ “Комунікація з ПФУ”;
 • натиснути “Договір на добровільну участь”;
 • обрати за кого будуть сплачуватися внески – за себе чи за іншу особу;
 • вказати особисті дані особи, на користь якої будуть здійснюватися внески;
 • надати згоду на обробку персональної інформації та підтвердити її;
 • підписати угоду за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • сплатити внески одним із запропонованих способів.

Розмір внесків

Добровільні учасники програми, що не працюють, самостійно визначають розмір внесків. Але, щоб Пенсійний фонд зарахував повний місяць страхового стажу, за особу має бути сплачено щонайменше мінімальний внесок, який становить 22% від мінімальної заробітної плати.

Оскільки з 1 квітня 2024 року “мінімалка” в Україні виросла до 8000 грн, єдиний соціальний внесок становить 1760 грн за місяць. Відповідно один рік страхового стажу коштуватиме 21 120 грн.

Платіж необов’язково має бути зроблений одночасно – сума декількох внесків рахуватиметься загалом за місяць, коли вони надійшли. Перевірити дані про зарахування платежів та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.

Читайте також: В Тернополі на місцевому кладовищі чоловік розтрощив хрест січових стрільців

Хто має право на участь

Послуга доступна для застрахованих та незастрахованих осіб віком від 16 років і до досягнення ними пенсійного віку. Для цього потрібно належати до однієї з категорій:

 • працевлаштовані за кордоном, що бажають отримувати пенсію в Україні;
 • передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для отримання пенсії;
 • з низьким рівнем доходу, що бажають збільшити розмір пенсії у майбутньому.
Останні новини
12.07.2024, П’ятниця
11.07.2024, Четвер
10.07.2024, Середа
09.07.2024, Вівторок
08.07.2024, Понеділок
07.07.2024, Неділя
06.07.2024, Субота
05.07.2024, П’ятниця
04.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward