ТЦК почали роздавати повістки українцям в маршрутках: що потрібно знати

event 09:00 Середа 20 Вересня 2023 Суспільство

В Україні роздають повістки військовозобов’язаним громадянам у всіх громадських місцях. Оскільки у законі чітко не зазначено, де призовники можуть отримувати повістки від ТЦК, а де ні, на цьому ґрунті виникає багато розбіжностей. Розглянемо законність вручення повісток у громадському транспорті, пишуть економічні новини.

Полковник Запорізького обласного ТЦК та СП Андрій Гуренко розповів, що є певні обмеження щодо роздачі повісток, зокрема, у маршрутках. За законом влаштовувати перехоплення маршруток для вручення повістки представник ТЦК не може.

Таким чином, зупинка маршруток, автобусів та інших видів транспорту, щоб роздати повістки, вважатиметься порушенням. При цьому в законі не сказано, що має робити призовник, який одержав у такий спосіб повістку, і чи він може її проігнорувати.

Коментар: Вони – військові. Зупиняти транспорт має право лише Нацполіція – за певних обставин. Військовим це робити заборонено“, – зазначив Гуренко.

Громадяни, які стануть свідками подібних облав у транспорті з метою роздачі повісток, просять повідомляти про порушення у відповідні районні територіальні центри.

Читайте також: Мобілізація в Україні: пенсіонери та люди з інвалідністю можуть отримати повістки

Нагадаємо, що мобілізація в Україні триває до 15 листопада. Заклику підлягають громадяни віком від 18 до 60 років, які мають статус військовозобов’язаного та придатні до військової служби.

Повістка, вручена призовнику, обов’язково має бути підписана керівником відповідного територіального центру. Одного друку недостатньо. Перша повістка вручається як правило для уточнення даних, після чого громадянин повинен з’явитися до військкомату, де його направлять на медкомісію.

Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward