Мобілізація в Україні: пенсіонери та люди з інвалідністю можуть отримати повістки

event 19:36 Понеділок 18 Вересня 2023 Суспільство

За словами адвоката Артема Заїки, осіб з інвалідністю також можуть призвати на військову службу, але для них добиратимуть посади та військові спеціальності, які відповідають їхньому стану здоров’я.

В Україні триває дія воєнного стану та запроваджено загальну мобілізацію. Стає дедалі поширенішим явище, коли ТЦК починають надсилати повістки не лише молодим громадянам, а й особам, які перебувають на пенсії. Про це розповів адвокат Артем Заїка.

Згідно з його твердженнями, бувають ситуації, коли співробітники ТЦК видають повістки чоловікам, незважаючи на наявність у них статусу інваліда, що підтверджено пенсійним посвідченням.

Адвокат додав, що навіть таким громадянам необхідно зареєструватися у військкоматі та пройти ВЛК, яка має підтвердити непридатність чоловіка до військової служби через його стан здоров’я.

Читайте також: Найбільші мережі АЗС знову підвищили ціни на бензин і дизпаливо

Якщо ВЛК визнає громадянина обмежено придатним за станом здоров’я, то під час воєнного стану може нести військову службу, але не на передовій, а, наприклад, у тилу. Отже, особи з інвалідністю також можуть бути військовозобов’язаними, їм підбиратимуть посаду за військовими спеціальностями, які підходять до їхнього стану здоров’я.

Адвокат зазначив, що особи з інвалідністю зобов’язані взяти повістку і з’явитися в ТЦК, також вони не вправі відмовитися від проходження ВЛК.

Останні новини
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward