Сушити сухарі чи готуватися до війни: як покарають покупців “липових” ВЛК

event 19:43 Понеділок 25 Вересня 2023 Суспільство

У різних регіонах України почали викривати схеми ухилення від мобілізації чоловіків, яким видавали “липові” довідки щодо проблем зі здоров’ям у військово-лікувальних комісіях (ВЛК).

Стало відомо, що загрожує чоловікам, які придбали такі довідки, пише ТСН.

Адвокат Олег Леонтьєв розповів, чи загрожує таким чоловікам покарання. На його думку, це можливо, якщо правоохоронцям вдасться все ж таки довести факт купівлі “липової” довідки, яка звільняє їх від мобілізації.

Правозахисник додав, що довести факт давання хабаря співробітникам ВЛК за довідку можна в суді лише за наявності аудіозапису розмови чи відео, на якому показано момент передачі хабаря.

При цьому загрожувати відповідальність може чоловікам, якщо вони в довідку внесли самостійно якісь виправлення і це буде доведено експертами. Тоді, звичайно, за це чоловікам не вдасться ухилитися від покарання.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким зобов’язав провести перевірку всіх рішень, виданих ВЛК про непридатність громадян до військової служби починаючи з 24 лютого 2022 року.

Читайте також: До ТЦК почнуть тягати з 16 років: до чого готуватися підліткам та батькам

РНБО створила спеціальні групи, які протягом трьох місяців мають перевірити висновки “обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій та військово-лікувальних комісій щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності особи до військової служби.

У разі виявлення порушень рішення ВЛК буде переглянуто. Про це буде поінформовано правоохоронні органи.

Секретар РНБО Олексій Данилов зазначив, що якщо чоловік на законних підставах отримав звільнення від мобілізації за станом здоров’я, йому нема чого переживати.

Але якщо людина до повномасштабного російського військового вторгнення була здорова і раптово після 24 лютого 2022 року їй виставили діагноз, що звільняє від мобілізації, тоді потрібно детально вивчити, що сталося.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
22.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward