Робота в ЗСУ: які вакансії та зарплату пропонують жінкам

event 15:04 Вівторок 21 Листопадаа 2023 Суспільство

Зазначається, що процедура реєстрації на військовий облік і чоловіків, і жінок здійснюється у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, тобто ТЦК та СП, пишуть Pro Гроші.

Ще до початку повномасштабного вторгнення багато жінок захищали Україну спочатку в добровольчих формуваннях, а згодом вже в Збройних силах. Після 24 лютого 2022 року українок, які вирішили стати на захист країни, стало ще більше. Які вакансії пропонують жінкам в ЗСУ та скільки платять?

Наприкінці жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон №6482 про внесення змін до статті 1 закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Зокрема, у ньому йдеться про можливість взяття жінок певних професій на військовий облік за їхнім бажанням.

Пізніше у Сухопутних військах ЗСУ пояснили, що з 1 жовтня 2023 року взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають жінки:

які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років)
які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти й здобули медичну або фармацевтичну спеціальність

Винятком є вагітні жінки та ті, що перебувають у декретній відпустці.

Водночас постановка на військовий облік не є мобілізацією жінок-медиків, а узагальнення даних про наявний резерв фахівців медичної сфери в державі.

Згідно з новим порядком військового обліку, жінки з іншими спеціальностями – спорідненими з військовою – можуть стати на облік за власним бажанням.

Варто додати, що законодавство не розрізняє військовозобов’язаних жінок і чоловіків. Тобто жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час.

Які вакансії пропонують жінкам у ЗСУ

Наразі знайти вакансії щодо працевлаштування у ЗСУ легко можна на будь-яких українських порталах із пошуку роботи.

Подібні вакансії виставляють районні або ж міські ТЦК та СП, вказуючи вимоги, умови праці та заробітну плату.

Найчастіше на порталах із пошуку роботи жінкам пропонують такі вакансії у ЗСУ:

  • медик;
  • медсестра;
  • психолог;
  • діловод;
  • ІТ-спеціаліст;
  • кухар.

Зарплата починається від 21 100 гривень. Якщо ж жінка виконуватиме бойові завдання на підставі бойових наказів (розпоряджень), то вона може розраховувати на додаткову виплату у розмірі 30 тис. грн. Жінки, які беруть участь у бойових діях, отримують додаткову виплату у розмірі 100 тис. грн.

Також існують спеціальні рекрутингові платформи, де можна вибрати бажану посаду, як в тилу, так і на передовій та долучитись до Сил оборони. Тут вибір може бути навіть ширшим і цікавішим. За наявності необхідних навичок та досвіду, можна обійняти посаду оператора дронів або снайпера.

Якщо жінка планує служити у конкретній військовій частині чи бригаді, звертатися необхідно безпосередньо до керівництва (або ж залишати “заявки” на сайтах чи сторінках у соціальних мережах).

Читайте також: Рада створила ТСК із захисту прав та розв’язання проблем військових

Варто додати, що шукати вакансії можна на сайтах чи сторінках у соціальних мережах окремих бригад або батальйонів.

Останні новини
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward