Мобілізація в Україні: як часто потрібно проходити ВЛК знятим з військового обліку

event 09:42 Четвер 21 Вересня 2023 Суспільство

Мобілізація в Україні триває до 15 листопада. Усі призовники, як і раніше, повинні проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Ця вимога стосується і виключених із військового обліку громадян, але лише в одному випадку, пишуть економічні новини

Адвокат Андрій Карпенко розповів, кого можуть відправити на повторну медкомісію.

Так, правозахисник зазначив, що в ст. 37 закону “Про військовий обов’язок та військову службу” визначено перелік громадян, які підлягають виключенню з військового обліку, у тому числі визнані ВВК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

Особа, виключена з військового обліку за станом здоров’я, не є військовозобов’язаною, а повторну ВЛК та медогляд можуть проходити виключно військовозобов’язані громадяни, які перебувають на військовому обліку, зазначив Карпенко.

Читайте також: Україна може посилити мобілізацію, лише за однієї умови

Адвокат пояснив, що до випадків, які не передбачають повторної постановки на військовий облік, належать:

  • особи, які визнані ВВК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • особи, які досягли граничного віку перебування у запасі.

Таким чином, людину не можуть повторно відправити на ВВК, оскільки вона не перебуває на військовому обліку, оскільки виключена з неї, і не підлягає повторному взяттю на військовий облік.

Рішення про визнання непридатним може бути скасовано регіональним ВВК (а не недійсним) з обґрунтуванням скасування, про що особа повинна повідомити заздалегідь, надати рішення про скасування з наведенням підстав. У такому разі йому доведеться прийти на повторну ВЛК.

Однак, за словами адвоката, необхідно обов’язково вимагати надання рішення про відміну рішення ВВК і, якщо його не нададуть, людина має право відмовитися від проходження повторної ВВК.

Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward