Як правильно вибрати куряче м’ясо: корисні поради для покупця

event 12:30 П’ятниця 28 Січня 2022 БЛОГ

Куряче м’ясо – поширений делікатес у всьому світі. Його люблять за смак і користь, а також за велику варіацію страв, які можна з нього приготувати. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Курку тушкують, смажать, варять, роблять з неї супи, запікають в духовці, додають в пироги і салати, та багато що інше.

Щоб їжа була не лише смачною, але і безпечною для здоров’я, необхідно відповідально підійти до купування м’яса та не помилитися з вибором.

Усім відомо, що ціла курка обійдеться дешевше, ніж окремі її частини. Краще всього купити бройлерну курочку, вагою трохи більше 1-2 кг, оскільки вони вирощуються спеціально для м’яса, а не для яєць, тому виходять соковитіші і ніжніші.

Для зручності курку обробляють і продають частинами, тому для тих, хто не намагається економити, а також віддає перевагу певним шматкам курки у продажу існують окремо філе, ніжки, крильця, грудки, стегна.

Сьогодні виробники йдуть на хитрості, щоб продовжити термін зберігання і поліпшити зовнішній вигляд, накачують курку антибіотиками, підфарбовують м’ясо, обробляють хлором. Щоб бути упевненим в придбанні здорового та якісного продукту варто звернути увагу на декілька моментів:

  • колір;
  • запах;
  • розмір;
  • упаковка;
  • заморожування або охолодження;
  • місце зберігання.

Колір

Відтінок шкірки має бути ясно-рожевим, саме м’ясо трохи червоним. Якщо колір шкіри жовтий або сірий, а м’ясо неприродно яскраво-червоне, краще відмовитися від купівлі. У такий продукт доданий барвник, і це може бути небезпечно для здоров’я.

Зверніть увагу, що зовнішній вигляд має бути приємний: птах добре очищений від нутрощів, відсутнє пір’я та різні ушкодження, кров’яні згустки, патьоки, надломи.

Вважається, що свинячий або яловичий жир має бути білого кольору. Курячий жир, навпаки, жовтого кольору. У свіжого м’яса це світлий відтінок.

Запах

Ще один важливий чинник, по якому слід вибирати м’ясо, – це запах. Якщо продукт хоч трохи віддає тухлятиною, ні в якому разі не купуйте його. Продавці часто йдуть на хитрість, та обробляють зіпсоване м’ясо приправами, тому якщо ви відчуваєте пряний запах – не купуйте курку. Хороший, але, на жаль, складний спосіб перевірки м’яса в магазині – проткнути його гарячим ножем і понюхати. Якщо запах свіжий, означає можна сміливо здійснювати купівлю.

Упаковка

На упаковці з курятиною має бути відмітка, що вказує, коли вона була упакована, а також терміни зберігання. По нормі, тушка зберігається не більше 6 діб, окремі частини до 7-8 днів. Якщо ви бачите більший термін, то перед вами продукт, оброблений консервантами.

На упаковці повинна стояти позначка “без хлору”. Раніше м’ясо обробляли спеціальними хлоровмісними розчинами, що впливають на здоров’я кишечника та шлунку. Нині, такий спосіб дезінфекції не застосовується.

Розмір

Розмір курки має бути природним. Якщо перед вами величезні ніжки або не природно велика грудка, краще відмовитися від купівлі. На фермах годують курок гормонами і модифікованими продуктами для того, щоб вони збільшилися в розмірах. Це може бути небезпечно для здоров’я.

Приміром, розмір курячої грудки не повинен перевищувати 20 см, а ніжки – 15 см

Курча повинне мати добре розвинену округлу грудку, кістки кіля, що не виділяються, а також потужні м’язи і ніжки.

Заморожена курка

При купівлі замороженої курки є шанс придбати прострочену, стару продукцію. Тому, якщо перед Вами стоїть вибір – купити охолоджену або заморожену курятину, купуйте охолоджену.

Якість такого м’яса буде краща і приємніша на смак. Перед заморожуванням продавці часто накачують продукти водою для збільшення ваги, тому, якщо Ви не хочете бути обдуреними, то краще відмовитися від такої купівлі.

Курка дезінфікується в холодній воді, ферментується, за рахунок цього набуває м’якості. Заморожена курка буде позбавлена приємного смаку, аромату та корисних речовин. При заморожуванні вода кристалізується і, як відомо, збільшується в розмірах. Кристали розривають волокна і м’язи курятини, що робить м’ясо рихлим, залишаючи його пружним. При розморожуванні велика частина корисних мікроелементів вимивається з водою.

Правильна кількість вологи в замороженому м’ясі по ГОСТу – не більше 5%, але виробники спеціально перетримують продукцію в теплій воді, щоб тушки набрякали. При такому способі кури містять більше 20% вологи.

Щоб перевірити, чи була тушка до цього заморожена, натисніть на неї пальцем – якщо відбиток залишається, краще не купувати товар.

Місце зберігання

Важливу роль має місце, де курка лежить для продажу. Якщо перед Вами прилавок, де навалені кури, м’ясо в’ялиться на сонці, а навкруги рояться зграї мух, то гарантії придбання здорового продукту немає.

За правилами м’ясо повинне зберігатися в холодильних установках, при температурі 0 градусів. Варто доторкнутися до курки – якщо м’ясо липке, то продукція несвіжа.

Правильний вибір курки дуже важливий – купуючи несвіжу продукцію, Ви ризикуєте своїм здоров’ям. Якісне куряче м’ясо дуже корисне для здоров’я, в нім міститься велика кількість фосфору і заліза. Невелика кількість жиру, порівняно з іншими видами м’яса, робить курятину дієтичним продуктом.

Читайте також: Куряче м’ясо в соусі Теріякі: простий рецепт смачної страви

Джерело

Автор:
Останні новини
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward