Як діяти, якщо отримали штраф від ТЦК за неявку по повістці: поради юриста
Розповідаємо, як оскаржити штрафи ТЦК за порушення правил військового обліку та неявку за повісткою
В Україні усі військовозобов’язані можуть бути оштрафовані за порушення правил військового обліку, зокрема, за ігнорування візиту до ТЦК за повісткою. Розміри штрафів можуть змінюватись в залежності від деяких факторів. За перше правопорушення громадянин може сплатити від 17 000 до 25 000 грн, а для посадових осіб та юридичних осіб суми сягають від 34 000 до 59 500 грн.
Своєю думкою з цього приводу поділився юрист Дмитро Франчук в коментарі “РБК-Україна“.
Він попередив, що в окремих випадках штрафи можна оскаржити, якщо вони є. Загалом, про неправомірність накладеного штрафу можуть свідчити декілька нюансів, які не слід упускати.
Читайте також: Ексзаступнику міністра енергетики, якого викрили на хабарі, обрали запобіжний захід
В яких випадках можна оскаржити штраф
По-перше, процедура вручення повістки має відбуватись згідно з законом. В тому разі, якщо повістка не була доставлена належним чином або була вручена з порушенням встановлених термінів, її можна оскаржити. Також зверніть увагу на те, як саме був оформлений штраф, можливо в документі є якісь помилки, наприклад, не вказано причину його накладення або не роз’яснено порядок оскарження.
По-друге, штраф може накладатись тільки за наявністю підстав для цього. Серед таких може бути те, якщо особа не підлягає військовому обліку через вік, стан здоров’я або інші причини, які в ТЦК та СП спочатку не прийняли до уваги. Можливо таке, що людина не з’явилася за повісткою через поважні причини, такі як лікування або відрядження, що можна підтвердити документами.
По-третє, штраф підлягає оскарженню, якщо ТЦК та СП діяли неналежним чином, використовуючи такі методи як шантаж, погрози або дискримінація.
На те, щоб оскаржити штраф, громадяни мають 30 днів з моменту його накладення.
У заяві на оскарження необхідно вказати:
- персональні дані;
- реквізити штрафу;
- причини, через які ви вважаєте його неправомірним;
- докази, що підтверджують вашу позицію.
Читайте також: Україну накриє нова хвиля спеки: коли чекати до +40 градусів
Заява подається до ТЦК та СП, яке наклало штраф, і розглядається протягом 10 днів. У випадку успішного оскарження штраф буде скасовано. Відзначимо, що шанси на успішне оскарження штрафу залежать від конкретних обставин справи та наданих доказів громадянина в тому, що його звинуватили безпідставно.