Ефективність овочів та фруктів проти депресивних станів

event 17:59 Четвер 18 Серпня 2022 Суспільство

Вчені з британського Університету Астона, а також Коледжу охорони здоров’я та наук про життя провели дослідження. Вони виявили, що люди, які часто вживають у їжу фрукти мають у рази кращий психосоматичний стан. У них реєструвалося набагато менше скарг на напади депресії, порівняно з тими, хто мало або зовсім не їсть фруктів.

Овочі, фрукти та закуски

Не так важливо, скільки всього фруктів людина з’їдає, наприклад, за тиждень, головне, як часто вона це робить. Про це чітко свідчать висновки аналізу результатів досліджень. Крім цього, командою вчених було виявлено, що більш високий рівень тривожних станів характерний для тих, хто часто чи постійно вживає гострі закуски чи чіпси, наприклад, за грою у казино де надають безплатні фріспіни.

Учасниками численних досліджень стали 428 британців зрілого віку. Вченими було проаналізовано, як впливає на психосоматичний стан людини вживання несолодких пікантних закусок, свіжих овочів і фруктів. Для забезпечення чистоти експерименту враховувалися такі демографічні чинники, як

  • Вік та звичний спосіб життя учасників;
  • рівень їхнього соціального благополуччя;
  • загальний стан здоров’я;
  • наявність фізичного навантаження.

В результаті стало очевидним, що фрукти, які містять велику кількість поживних речовин, а також мають взаємозв’язок з психосоматикою. З овочами, навпаки, такого прямо вираженого зв’язку виявлено не було.

Користь свіжих фруктів

Інший групі вчених все ж таки вдалося зафіксувати взаємозв’язок між рівнем психологічного здоров’я та вживанням свіжих овочів і фруктів. Проте ці результати мали узагальнений характер, оскільки в ході досліджень частота та ефект від вживання овочів та фруктів не диференціювалися.

Як пояснили вчені, плоди овочів та фруктів містять практично рівнозначну кількість поживних речовин, які значною мірою розпадаються внаслідок термічної обробки. Однак переважна кількість фруктів вживається саме у свіжому вигляді, тому зв’язок між ними та рівнем нашого психосоматичного стану найбільш виражений. Напрошується висновок, що психологічне здоров’я можна покращити, переглянувши свої звички перекушування.

Автор:
Останні новини
09.12.2022, П’ятниця
08.12.2022, Четвер
07.12.2022, Середа
06.12.2022, Вівторок
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward