24 грудня 2021 року: свята, народні прикмети, що не можна робити в цей день

event 14:40 Четвер 23 Грудня 2021 БЛОГ

24 грудня 2021 року – п’ятниця, до Нового року залишилось 7 днів.  Католики у цей день Святвечір, за яким іде Різдво Христове 25 грудня. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Яке завтра свято в Україні та світі

24 грудня за григоріанським календарем – Святвечір (Святий вечір). Різдво Христове – одна з тих подій, переддень якої також вважається важливим святом. За григоріанським календарем християни західного обряду святкують Різдво 25 грудня. А передує йому щире та світле свято – Святий вечір (Святвечір).

Церква вважає, що Ісус Христос народився саме опівночі, тому за святковий стіл потрібно сідати ввечері, щоб урочисто чекати всією родиною на народження Спасителя. 

На Русі перша згадка про Різдво та Святвечір датується X століттям. 

А ось прикрашати ялинку почали в Німеччині. Спочатку замість іграшок використовували яблука, свічки і шестикутну зірку. На початку XX століття ялинка з вертепом стали основними і обов’язковими символами Святвечора та Різдва.

24 грудня також в Україні святкують День працівників архівних установ. Запровадив це свято президент України Леонід Кучма 1998 року. 

Яке ще завтра свято у світі:

  • День незалежності Лівії;
  • День напою “Егг-ніг” в США;
  • U Pan de Natale в Монако.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 24 грудня

Які завтра іменини: Адам, Микола, Акепсій, Аіфал, Вікентій, Варсава, Омелян, Даниїл, Іван, Лука Леонтій, Никін, Никифор, Филимон, Терентій, Петро.

Талісманом людей, народжених 24 грудня, є бірюза. Цей камінь називають символом вірності, кохання та щастя. Вважалося, що бірюзу повинні носити молоді жінки, які хочуть привернути увагу чоловіків. Цікавий факт: в Середньовіччі придворні дами носили амулети з бірюзою, щоб приворожити обранця.

Що не можна робити цього дня

24 грудня християни східного обряду все ще строго дотримуються Різдвяного посту і до 6 січня не їдять м’ясо, яйця.

Не варто лихословити.

24 грудня намагайтеся не зустрічатися з тими людьми, які вам не подобаються.

Жінкам заборонялося шити, вишивати, прясти і взагалі важко працювати.

24 грудня дівчатам не дозволяли мити та розчісувати волосся.

Не веселіться і не співайте пісень, адже все ще триває піст.

Народні прикмети та традиції на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо по бокам сонця є відблиски, варто чекати морозів;
  • навколо сонця 24 грудня кола – буде багатий врожай;
  • сонячні промені “дивляться” вгору – скоро похолодає, а якщо вниз – буде заметіль;
  • на небі пливуть сині хмари, значить скоро почнеться дощ;
  • якщо 24 грудня вдень тепло, а вночі заморозок, то квітень буде погожим;
  • якщо на землі лежить сніг, то літом буде холодно;
  • зоряна і ясна ніч – до вранішнього морозу;
  • якщо 24 грудня опівдні з-за хмар виглянуло сонце, літо буде спекотним, а якщо похмуро – дощовим.

На Святвечір католики, як і християни східного обряду, готують “багату кутю”. Її називають так через те, що до столу подається ще 11 пісних страв. Серед них обов’язково: риба, борщ, вареники з картоплею, квасоля, узвар. В Західній Україні часто готували вареники з найрізноманітнішими начинками: тушкованою капустою, картоплею і грибами, капустою і грибами, квасолею. Окремо ліпили також “солодкі вареники” з сиром або вишнями.

За католицькою традицією увечері 24 грудня вся родина повинна сісти за святковий стіл для споживання Вігілійної вечері. Вона починається з читання молитви і уривків з Євангелія від Луки. Потім всі члени сім’ї діляться “облатками”: шматочки прісного тіста. Співають колядки. Після вечері вся родина йде на Надвечірню Святу Месу до церкви.

Основною обрядовою їжею вважалася кутя. З нею було пов’язано чимало традицій. Наприклад, після приготування страви, дивилися на зерна: якщо вони піднялися вище горщика – в родині буде щастя, а якщо опустилися – на лиху годину.

На Закарпатті традиційно пекли ще й різдвяний хліб, який називався “карачун”. Він вважався символом достатку, а тому готувати його потрібно було в рукавицях. Адже “гола рука — це бідність”.

Зі Святвечором пов’язано чимало повір’їв. Наприклад, намагалися приготувати нові солом’яні устілки у взуття. Їх потрібно було носити до Василя, потім перевернути на другий бік і носити до Водохреща.

Читайте також: Страшне побажання: прикмети, чому не можна бажати спокійної ночі

Джерело

Автор:
Останні новини
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward