Усе більше мешканців Рівненщини скаржаться на уявних паразитів 
![cheshets](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2022/10/cheshets-800x445.jpg?x37420)
Більше мешканців Рівненщини стали скаржитися на уявних паразитів.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS
Про це повідомляють у центрі Профілактики та захисту хвороб Рівненщини.
Пояснюють, що через надмірно стресовий рік усе більше людей звертаються з уявними паразитозами. Такі люди скаржаться на свербіж, укуси, біль тощо, вважають, що мають паразитів.
Але як правило, паразитів у них не виявляють: при обстеженні можуть визначатись лише вузлики, виразки, лінійні ерозії з кірками не паразитарного походження.
Деякі особи, що страждають уявними паразитозами, впадаючи у відчай, намагаються самостійно видалити із тіла неіснуючих паразитів, при цьому наносять собі серйозні травми та пошкодження.
Зазвичай такі стани спричинені психологічними проблемами, або ж іншими захворюваннями.
Точна поширеність у світі таких випадків невідома. Утім при розрахунку на підставі звернень у державні медичні заклади, показник чисельності маревних паразитозів становив 5,58 випадків на 1 млн жителів, у заклади приватної медичної практики — 83,23 на 1 млн.
Важливою частиною лікування таких станів є підтримка у пацієнта комфортного психологічного стану.
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2024/03/ZARPLATA-1-392x272.jpg?x37420)
З 1 квітня в Україні буде підвищена мінімальна зарплата — Шмигаль
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2022/09/14-veresnia-392x272.jpg?x37420)
Народні прикмети на 15 вересня 2022 року: що не можна робити, аби не накликати біди у цей день
![](https://chasdiy.org/wp-content/uploads/2024/05/rivne-392x272.jpg?x37420)