Історія, яка ожила: в етнопарку на Рівненщині гості можуть змолоти борошно на стародавніх жорнах

event 10:33 Четвер 23 Березня 2023 РІВНЕ

У Радивилівському етнопарку “Ладомирія” відтепер гості можуть власноруч опанувати древню професію хлібороба та змолоти борошно на стародавніх жорнах.

УСІ НОВИНИ РІВНОГО В ОДНОМУ КАНАЛІ – РІВНЕНСЬКИЙ КРЕНДЕЛЬ.

Жорна – це пристрій для ручного чи механізованого помолу зерна. Це знаряддя виконувало важливу роль для українського хлібороба у давні часи. Це були ручні кам’яні жорна, які використовувалися для отримання борошна.

Коментар: “Декілька місяців тому до нас в “Ладомирію” потрапили жорна. Вони були старенькі, понищені часом і відсутністю умов для належного зберігання. Ми вирішили їм дати друге життя! Замінили прогнивші дерев’яні частини, виточили металеві, провели ще декілька маніпуляцій і жорна стали, як нові. Після цього намололи на них борошна і спекли печиво. 

Не все вдалося одразу, адже ми не знали деяких нюансів. Але через певний час технологію виготовлення борошна минулих століть ми налагодили. Історія почала оживати!”, – розповів голова ГО “Центр відродження і дослідження Волині” Володимир Дзьобак.

Відтепер в етнопарку гості можуть самостійно перемолоти борошно, а кухарі з “Аустерії” випечуть для них з цього борошна печиво.

Автор:
Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward