День студента 2021: історія свята та найкращі привітання

event 10:04 Середа 17 Листопадаа 2021 ПОДІЇ

17 листопада у світі щорічно святкують Міжнародний день студента. В Україні цей день за часів незалежності також було встановлено святковим президентським указом.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Історія свята

Історія свята пов’язана з трагічними подіями 28 жовтня 1939 року у Празі, коли поліція і підрозділи СС розігнали демонстрацію з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки. Тоді внаслідок сутичок загинув студент медичного факультету Ян Оплетал. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було ухвалено рішення закрити чеські вищі навчальні заклади “на три роки”.

Майно університетів підлягало конфіскації. Це спровокувало нові хвилі протестів і 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в’язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в Заксенгаузен.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів ухвалила заяву, у якій день 17 листопада в пам’ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів.

В Україні День студента святкують разом із світовою спільнотою. Свято було встановлено президентським указом 1999 року в пам’ять про трагічні події.

Варто зазначити, що в сучасному світі День студента позиціонується не як жалобний день пам’яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень. Традиційно майже кожен великий ВНЗ робить своє святкування у форматі квартирників, самоорганізованих вечірок в гуртожитках або безпосередньо в університетах, або влаштовує офіційні заходи з нагоди дня студента у ВНЗ.

Привітання з Днем студента у віршах

Коротких семестрів бажаю,
З днем студента вітаю!
Щоб гарні оцінки були,
Стипендію витягнути могли.

***

Бажаю святкувати сьогодні,
Гуляти до самого рання!
І щоб зранку не тріщала
Від тих гулянь голова!

***

Сьогодні свято – День студента!
Тож хочу щиро побажати:
Щоб сесії завершувались хеппіендом,
А ти із усмішкою міг це все згадати!

***

Щоб вам солодко жилося,
Щоб дружилося, спалося!
Щоб рікою пиво лилось,
Щоб студентство веселилось!

***

З Міжнародним днем студентів!
Веселощів, експериментів,
Подій та зустрічей бажаю.
Нехай кохання надихає.

Нехай життя, мов ртуть, вирує,
Надію й радість вам дарує.
Веде до перемог невпинно,
Щастить нехай вам щохвилинно!

Привітання з Днем студента у прозі

Дорогі студенти зі святом! Нехай цей день подарує яскраві емоції та відчуття! Бажаємо провести його у колі однодумців, творчих, неординарних, креативних та мудрих людей! Особистого вам розвитку, злетів та успіхів! Хай на вас чекають великі перспективи та нові, широкі горизонти.

***

Вітаю з Міжнародним днем студентів. Бажаю щодня перемагати лінь та нудьгу. Бажаю з кожною лекцією ставати на крок ближче до мрії. Бажаю освоювати обрану професію повною мірою. Бажаю мати у своєму житті багато добрих друзів та безліч можливостей для створення власного щастя.

***

В день студента бажаю тобі жити, як в казці! Нехай студентська їдальня пригощає не гірше, ніж ресторани, гуртожиток буде затишним, як царські палати, курсові і дипломні пишуться за помахом чарівної палички, а добра фея підкидає “шпори” на іспитах.

***

Друже! Вітаю тебе з днем студента! Ми з тобою чудово знаємо, що таке справжнє студентське братство, коли один за всіх і всі за одного! Тому пропоную відзначити День студента також кльово, шалено і весело. Адже студентські роки – найкращі! Їх треба прожити так, щоб потім все життя згадувати і сміятися!

***

Подруго, вітаю з Днем студента! Бажаю тобі успіхів у навчанні, в подальшій роботі та в усіх справах. Нехай студентські роки запам’ятовуються не тільки безсонними виснажливими сесіями, а й такими веселими святами, як День студента!

Джерело

Останні новини
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward