Сьогодні у Рівному нардепи вирішували як захистити від закриття інтернатні заклади області (фото)

event 22:46 Вівторок 25 Травня 2021 ПОДІЇ

У Рівненській ОДА сьогодні відбулося підсумкове засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка розв’язувала питання захисту закладів інституційного догляду за дітьми з особливими освітніми потребами.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Комісія працювала над питанням захисту дітей у процесі децентралізації, оскільки, у зв’язку з впровадженням цієї реформи, по Україні простежується велика кількість звернень щодо порушення прав дітей. 

За словами голови ТСК, нардепа Павла Сушка майже по всій території країни констатують зниження кількості дітей в інституціях, яке досягається шляхом ліквідації спеціальних закладів освіти. 

Саме тому представники ТСК відвідали такі заклади на Рівненщині: 

  • дитячі будинки сімейного типу в с. Олександрія;
  • Рівненський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей;
  • Олександрійську спеціалізовану мистецьку школу;
  • інклюзивно-ресурсний центр Клеванської громади;
  •  Клеванську санаторну школу I-III ступенів (тут навчаються дітки за загальною програмою, але з медичним супроводом через серцево-судинні хвороби);
  • Клеванську спеціальна школа І-ІІ ст (дітки з легкою розумовою відсталістю);
  • Клеванську спеціальна школа І-ІІІ ст (дітки з вадами зору);
  • Липлянську спеціальну ЗОШ–інтернат (дітки з легкою розумовою відсталістю).

Ініціатор цієї зустрічі, нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук, заявив, що через реформу децентралізації, яку започаткувала попередня влада, нині страждають діти. За словами нардепа, замість того аби відновлювати школи інституційного догляду за дітьми з особливими освітніми потребами та виділяти кошти на їх фінансування  – ці заклади просто вирішили закрити.

Коментар: “Реформа “деінституціалізації” була розпочата за минулої влади і, на мою думку, стала найабсурднішою за всі роки незалежної України. Замість того, щоб відновлювати і розвивати заклади інституційного догляду, шукати фінансування, підтримувати дітей – вирішили просто їх закрити. Це недолуге рішення слабких менеджерів, від якого нині страждають сотні сімей. Досі не розумію, чим керувалися ці люди. Економити на дітях? Економити потрібно на чиновниках, які зараз не можуть притомно пояснити, що робити дітям і їх батькам після закриття спецзакладів”, – ствержує Дмитро Соломчук. 

На підсумковому засіданні представники профільних міністерств погодилися, що рішення про реорганізацію чи закриття таких закладів освіти є поспішним і спецшколи мають працювати на рівні з інклюзивною освітою. 

А голова ТСК Павло Сушко повідомив, що у Міністерстві вирішили скасувати Постанову №586, а замість неї напрацювати нову, яка підтримуватиме інтереси батьків та їхніх дітей, які мають особливі освітні потреби.

Коментар: “Міністерство прийняло рішення ініціювати скасування Постанови №586. Протягом тижня, чи двох, її буде повністю скасовано. Натомість буде напрацьована нова постанова, яка буде підтримувати інтереси батьків і дітей”, – повідомив Сушко.

Читайте також: Сьогодні Рівненські спецзаклади перевірила ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю

Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
23.01.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward