Прикордонні інспекційні пункти треба збудувати терміново — нардеп Соломчук

event 18:34 Середа 26 Січня 2022 ПОЛІТИКА

Нардеп Верховної Ради України Дмитро Соломчук, вимагає якнайшвидше збудувати Прикордонні інспекційні пункти (ПІП). За його словами, якщо не зайнятися будівництвом негайно, імпорт в Україну може зупинитися вже з 5 липня, а згодом зупиниться й експорт. Про це політик повідомив у своєму Facebook.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Нагадаємо, ще у грудні 2019 року Світовий банк надав Україні кошти у розмірі 200 млн євро на будівництво сучасних ПІП. На сьогодні, ці кошти зморожені, а Україна сплачує чималі відсотки за “простій” будівництва. 

За словами Дмитра Соломчука, така ситуація склалася через недбальство з боку Держпродспоживслужби, працівники якої, ймовірно, мають намір відкласти будівництво до 2025 року. 

Коментар: Сьогодні на засіданні Комітету доповідала голова Держпродспоживслужби. З її звіту я зробив для себе єдиний висновок – цей орган нічого не робить у відповідному напрямку і не готовий завершити такий важливий для українців проєкт“, – розповідає політик.

ПРИКОРДОННІ ІНСПЕКЦІЙНІ ПУНКТИ (ПІП) ЗБУДУВАТИ ТЕРМІНОВО!Це важливо для усіх українських підприємців, які імпортують…

Опубликовано Дмитро Соломчук Среда, 26 января 2022 г.

Політик навів приклад Польщі та Молдови, де такі пункти вводили в експлуатацію за півтора року.

Коментар:Аналогічні пункти Польща та Молдова збудували за півтора року та ввели в експлуатацію.

Що відбувається у нас? Працівники Держпродспоживслужби пробують просунути законопроєкт, яким відкладається будівництво до 2025 року.

Чому? Щоб скинути з себе відповідальність, адже після прийняття відповідальними за стан справ буде парламент. Останніх 5-7 місяців Держпродспоживслужба нічого не робить у  цьому напрямку,  чим завдає чималих збитків державі й ставить під удар наших виробників“, – розповідає Дмитро Соломчук.

Кошти на будівництво прикордонних пунктів були виділені Молдові, Польщі й Україні. Бачимо різницю? Так.Молдова і…

Опубликовано Соломчук News Среда, 26 января 2022 г.

Нагадаємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 68, починаючи з 5 липня 2022 року в Україні з усіх існуючих мало залишитися лише 35 прикордонних інспекційних постів, через які можна  переміщувати комерційні вантажі з продуктами, перелік яких затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 26.03.2018 № 159.

Через спалах коронавірусної хвороби фінансування розбудови прикордонних інспекційних постів у квітні 2020 року було вилучено і перенаправлено до Фонду боротьби з COVID-19.

Програма “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” є частиною Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Участь України у зазначеній Програмі схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 260-р.

Останні новини
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward