Держава виплачуватиме допомогу політичним в’язням та їх родинам

event 17:14 Середа 26 Січня 2022 ПОЛІТИКА
політичні в'язні

Сьогодні, у Верховній Раді прийняли законопроєкт про захист політв’язнів та їх родин. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

У другому читанні депутати Верховної Ради створили механізм соціальної підтримки і юридичного захисту політичних в’язнів і членів їхніх родин.

Про це повідомив нардеп Дмитро Соломчук у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, буде створено відповідну комісію, а держава гарантуватиме комплекс грошової допомоги та підтримки родин ув’язнених.

Читайте також: “Об’єднуйтеся на ділі, а не на словах”: нардеп Соломчук відреагував на курйоз Порошенка

Коментар: “Ми в черговий раз підтверджуємо – не словами, а діями – що готові боротися за кожного українця до останнього”, – зазначив політик.

Що передбачає

Верховна Рада України 26 січня 2022 року ухвалила закон №6104, який визначає соціальний і правовий захист осіб, яких позбавили особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей. Ініціативу підтримали 288 народних депутатів.

Дія закону поширюється на:

  • громадян України, яких через збройну агресію країна-агресор і її формування позбавили особистої свободи; ці люди належали до сил безпеки і оборони України;
  • цивільних громадян України, які перебували під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни і були позбавлені свободи.

Які виплати отримають політв’язні та полонені

Закон №6104 передбачає створення в Україні Єдиного реєстру політичних в’язнів та військовополонених. Також мають організувати спеціальну комісію, яка буде визначати офіційний статус людини як політв’язня або військовополоненого.

Особи, які матимуть такий статус, зможуть отримати державні грошові виплати:

  • щорічну грошову допомогу особам, позбавленим свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членові сім’ї у період перебування особи в умовах позбавлення свободи;
  • одноразову виплату у разі загибелі (смерті) політв’язня чи військовополоненого під час перебування в полоні або протягом року після звільнення з місць несвободи, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, нещасного випадку, захворювання, отриманих в умовах полону. Допомога надається родичам загиблого.
  • одноразову допомогу особам, позбавленим свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення.

Останні новини
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
17.05.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward