Нардеп закликає парламент прийняти законопроєкт про врегулювання співпраці з ритейлом

event 17:31 Середа 10 Листопадаа 2021 ПОЛІТИКА

Член Аграрного комітету Верховної Ради України Дмитро Соломчук зареєстрував законопроєкт №6155 “Про основні засади торговельної діяльності харчовими продуктами”. Законопроєкт має на меті врегулювати відносини між виробниками, постачальниками харчових продуктів та торговими мережами. Нардеп разом з представниками українського бізнесу закликав парламент прийняти важливий законопроєкт.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Чому законопроєкт №6155 такий важливий?

На сьогодні в Україні, виробники харчової продукції та економісти заявляють про надмірні терміни відстрочок платежів за поставлену продукцію. Про це розповіли в пресслужбі Всеукраїнської Аграрної Ради.

Приміром, за договором вона може сягати 120 днів (при цьому середній термін реалізації — 14 днів). Фактично ж оплата може надійти виробнику і на 160-ий день. Такі дії постачальники інколи пояснюють відсутністю грошей. Втім, за такої схеми саме виробники страждають найбільше — їх просто залишають без обігових коштів. До того ж вони стають неконкурентоспроможними проти іноземних постачальників, які мають дешевий фінансовий ресурс.

В нерівних умовах вже опинилися і добросовісні учасники ринку, а у владних кабінетах в такій схемі почали вбачати навіть ознаки фінансової піраміди. До того ж ринок монополізується, оскільки кожний новий супермаркет закриває крамнички у радіусі 1 км. На думку виробників продукції, такі умови праці нівелюють можливість розвитку для бізнесу, не сприяють платіжній дисципліні та не захищають конкурентне середовище.

Коментар:Ми повинні підтримати українських виробників, які сьогодні займають слабку позицію на полицях супермаркетів. Це зміцнить нашу національну харчову безпеку, зробить конкурентоспроможними наших виробників і підтримає їх позиції на ринку. 

І найголовніше — це дасть поштовх для розвитку економіки. Є й відповідальні мережі, але наше завдання — створити законодавчий баланс між усім бізнесом. Ми не можемо допускати ситуацію, у якій через недоліки законодавства українські виробники програють конкуренцію іноземній продукції у великих роздрібних мережах“, – каже народний депутат Дмитро Соломчук

Депутат впевнений – український виробник має створювати робочі місця і зрештою забезпечувати ріст ВПП.

Коментар: В Європі відтермінування платежів за продукцію залежить від термінів її реалізації і це нормальна практика. Виникають риторичні питання – чи справедливо для виробників отримувати гроші за продукт через пів року, тоді як за цей час, приміром, на третину може здорожчати його сировина? Наскільки чесною є ціна продуктів у великих мережах, яка подекуди може бути вдвічі більшою ніж у тих же крамницях мережі виробника?“, – додає Дмитро Соломчук.

На думку нардепа, за таких умов усі виробники — постачальники мереж в Україні недоотримують близько 5 млрд доларів, які залишаються в обігових коштах ритейлу. Останній ще сплачує передплату за всю імпортну продукцію. Через це українському виробнику дешевше зводити виробництво за кордоном, забезпечувати українців там роботою, платити там податки, а реалізовувати продукцію у мережах України.

Що зміниться?

Змінити цей стан може ухвалення законопроєкту №6155 “Про основні засади торговельної діяльності харчовими продуктами”, який чекає розгляду в парламенті. Його зміст обговорили на зустрічі представники компаній-виробників та асоціацій-учасників ринку, зокрема, Всеукраїнської аграрної ради, Асоціації “Свинарів України”, Асоціації виробників молока, Укркондпрому, Всеукраїнської асоціації пекарів та спільноти Бізнес100.

Документ має на меті:

  • окреслити вимоги до договорів купівлі-продажу;
  • встановити граничні терміни відтермінування виплат за отримані товари;
  • встановити розмір пені за кожний день несплати;
  • окремо законопроєкт забороняє прописувати у договорі умови, які можуть змінити асортимент продуктів суб’єкта торговельної діяльності, застосувати  взаємозаліки при розрахунках за поставлені продукти, повертати їх постачальнику, за винятком окремих випадків тощо.

Дмитро Соломчук таким чином виконав дану перед виборцями обіцянку – зареєструвати законодавчу ініціативу, яка покращить умови для фермерів у співпраці з ритейлом.

Нагадаємо, 16 вересня 2021 року Соломчук зареєстрував ще один законопроєкт (№ 6068), який покликаний врегулювати відносини між фермерами, малими виробниками та торговими мережами. Документ має назву “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення сприятливих умов для товаровиробників при реалізації харчових продуктів”

Згідно з ним, держава буде підтримувати українських підприємців та невеликих агровиробників з натуральною продукцією. 

Останні новини
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward