Українські виробники мають вчасно отримувати виплати від ритейлу – нардеп Соломчук

event 20:21 П’ятниця 05 Листопадаа 2021 ПОЛІТИКА

Сьогодні, 5 листопада, відбулася зустріч із представниками асоціацій та вітчизняними виробниками, де обговорили важливі питання, які допоможуть у вирішенні проблеми ритейлу.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це у своєму телеграм-каналі розповів народний депутат Дмитро Соломчук.

За словами нардепа, своєчасні виплати від ритейлу допоможуть зміцнити національну харчову безпеку. До того ж це допоможе українським виробникам стати конкурентоспроможними та зміцнити свої позиції на українському ринку.

Політик зауважив, що нині виробники отримують виплати після реалізації продукції через пів року, а іноді й пізніше. За ці кошти ритейл імпортує по передоплаті іноземну продукцію і нею ж заміщує українських виробників. 

Коментар: Іронія нинішньої ситуації в тому, що за кошти наших виробників їх же роблять менш конкурентоспроможними“, – написав Соломчук.

Нагадаємо, що 16 вересня, у Раді було зареєстровано законопроєкт № 6068 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення сприятливих умов для товаровиробників при реалізації харчових продуктів”.

Законопроєкт покликаний врегулювати відносини між фермерами, малими виробниками та торговими мережами. Таким чином держава буде підтримувати українських підприємців та невеликих агровиробників з натуральною продукцією.

Законопроєкт має виключити ситуації, які наразі дозволяють торговельним мережам нав’язувати більш економічно слабким постачальникам невигідні для останніх умови співпраці. 

Автори законопроєкту вважають, що така ситуація завдає істотної шкоди вітчизняним виробникам, зокрема сільськогосподарської продукції, а також кінцевим споживачам – покупцям у вигляді завищених цін на продукти харчування.

Читайте також: В Україні вартість сільськогосподарських земель визначатимуть по-новому

Останні новини
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward