Середа 20.01.2121

-:-

Вчені розповіли, чому деякі люди постійно мерзнуть

event 07:38 Понеділок 30 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

З настанням зими багато людей починають відчувати холод практично постійно. Однак деяким людям весь час холодно навіть в теплу пору року. Фахівці британського університету Ланкастера розповіли, чому так відбувається.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Середня нормальна температура тіла становить 36,6 ℃, але відхилення до 0,5 ℃ не вважаються порушенням. Крім того, температура тіла людини протягом доби може змінюватися, досягаючи максимуму близько 18:00 і знижуючись до мінімуму близько 4:00.

За інформацією Real Clear Science, велику роль у відчутті холоду відіграють анатомічні особливості. Наприклад, чоловіки завжди виділяють більше тепла через більший відсоток м’язової маси. Чималу роль в цьому відіграють і шари жиру, які у чоловіків і жінок розподілені по-різному. У жінок шар жиру під шкірою на руках і ногах майже в два рази товщі, тому теплу від інших м’язів важче дістатися до температурних рецепторів в шкірі.

Крім того, на відчуття тепла і холоду впливають гормони. У жінок спостерігається циклічна зміна базової температури тіла, на яке впливають різні статеві гормони. А більш високий рівень тестостерону у чоловіків може змусити менше відчувати холод.

Ще однією причиною постійного почуття холоду є різні захворювання. Наприклад, хвороба Рейно – це захворювання, при якому деякі ділянки тіла, особливо пальці рук і ніг, мерзнуть і німіють у відповідь на низькі температури або стрес.

Зазначається, що жінки частіше страждають від хвороби Рейно, як і ті, хто живе в більш холодному кліматі. Ще одне захворювання, що впливає на температуру тіла, – гіпотиреоз, який зупиняє вироблення достатньої кількості гормонів щитовидної залози, необхідних для підтримки рівня енергії і внутрішньої температури.

Також проблема може критися в артеріосклерозі – хронічному захворюванні стінок артерій, яке характеризується їх потовщенням, затвердінням і втратою еластичності, що призводить до погіршення циркуляції крові. 

Крім того, постійну або тривалу чутливість до холоду може викликати отримане колись обмороження, навіть після загоєння видимої травми.

Джерело: сайт UkrHealth

Читайте також: Українцям заборонили особисто від’єднувати квартири від опалення

Останні новини
19.01.2021, Вівторок
18.01.2021, Понеділок
17.01.2021, Неділя
16.01.2021, Субота
15.01.2021, П’ятниця
14.01.2021, Четвер
13.01.2021, Середа
12.01.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward