“В Україні вже понад 400 випадків”: українцям загрожує вірус, страшніший за COVID-19

Медики вважають, що вже цієї осені Україна може зіткнутися з новою хвилею коронавірусу. Водночас попереджають, що країні загрожує спалах інфекції, страшнішої за COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: У декількох областях спостерігається досить низький рівень охоплення вакцинацією від цієї хвороби. За словами лікарів, ці ж регіони є лідерами щодо захворюваності на новий тип коронавірусу.

В Україні декілька попередніх днів кількість тих, хто одужав від COVID-19, перевищувала кількість хворих, і влада зраділа, що правильно обрала карантинну політику. Водночас, медики переконують, що це не так і вже до осені країна зіткнеться із другою хвилею пандемії.

Також, експерти побоюються, що під кінець року до неї приєднається спалах ще однієї інфекції – кору. Такої думки дотримуються вітчизняні лікарі.

Коментар: “Йдеться не про кількість хворих, а кількість виявлених, які мають лабораторне підтвердження. Наша система епіднагляду за COVID-19 це приблизно 35%”, – вважає імунолог Федір Лапій.

Він також зазначає, що офіційні цифри дуже далекі від реальних і щоденну статистику від МОЗ треба множити на три. І додає, що йдеться про людей, які не так далеко, як здається: поруч може перебувати заражений, але він цілком може бути взагалі безсимптомним.

Коментар: “Якщо я хворий, то розумію, що мені погано. Захворів, сиджу вдома. А якщо не маю відчутних симптомів, то їжджу на роботу, призначаю зустрічі. Ношу маску у стилі Ван Гог”, – додає Лапій.

Імунолог наголосив, що коронавірусу це і треба. Тому, поки люди носять маски за останніми трендами – під носом, на вусі або лікті, вони самі ж наближають те, чого так сильно боялися – другу хвилю пандемії.

Зі свого боку Центр громадського здоров’я України попереджає, що країна “грається з вогнем”. Зокрема, вона перебуває в зоні високого ризику спалаху поліомієліту. Крім цього, лікарі бояться спалаху кору, оскільки за п’ять місяців 2020-го було вакциновано лише 30% дітей, а це дуже мало у порівнянні з минулим роком.

За словами Лапія, причиною такого низького охоплення щепленнями від кору є, зокрема, і пандемія коронавірусу, але тепер це може принести ще одну біду.

Коментар: “До хворих COVID-19 ми будемо шукати місця для госпіталізації для хворих на кір. Україна з 2017-го до 2019 року мала дуже великий спалах кору. Офіційно це понад 130 тисяч випадків. І цей спалах не можна сказати, щоб припинився, бо від початку 2020 року в країні зареєстровано понад 400 випадків кору”, – пояснює він.

Лікар зазначив, що досить низький рівень охоплення вакцинацією спостерігається у Львівській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях, які також є лідерами щодо захворюваності на COVID-19.

Також, імунолог додає, що у світі зараз намагаються знайти не тільки вакцину від COVID-19, а й досліджують, як впливають ті чи інші ліки на коронавірус. Однак, це можна назвати лише теорією.

Джерело: Obozrevatel

Читайте також: “Без масок та дистанцій”: найдієвіший метод, щоб не заразитися COVID-19

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: