Вівторок 24.11.2020

-:-

В Україні подорожчають солодощі: коли і на скільки

event 15:49 Понеділок 16 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

В Україні до кінця місяця на 10% подорожчають солодощі. Першочергово, це зачепить соціальну кондитерку – галетне, затяжне, цукрове печиво та крекери.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Причиною стало різке подорожчання складників продукції. Тільки з початку 2020 року ціни на борошно, олію та цукор виросли майже вполовину.

Коментар: Виробники кажуть – лише за останній місяць їхні втрати становили 40 млн гривень. Тож, за їхніми словами, не матимуть іншого виходу, як переглянути ціни на продукцію. Насамперед це зачепить соціальну кондитерку – галетне, затяжне, цукрове печиво та крекери. Оскільки, борошно займає велику частку в їхній собівартості“, – сказано у відеосюжеті.

На думку економіста Олега Пендзина, частина солодощів взагалі зникне з ринку. Виробники відмовляться від їхнього виробництва, оскільки окрім подорожчання складників ще й фіксується зниження купівельної спроможності населення.

Коментар: Через величезний неврожай у Європі та серйозні проблеми на американському ринку ціни пішли вгору на 15-20%. Окрім цього ми дійсно маємо невеликий урожай цукрового буряку, який очевидно призведе до збільшення собівартості того цукру, у якого починається новий маркетинговий рік з листопада місяця. Попри це, наразі ми маємо тенденцію до падіння платоспроможності населення. І нашим виробникам треба буде абсолютно чітко вибирати – виробляти продукцію і не продавати її чи просто чекати, поки люди стануть багатшими“, – пояснив експерт.

За словами президент Асоціації виробників кондитерської галузі Олександра Балдинюка, зростання цін на основні складники продукції почалося ще влітку.

Коментар:У вересні ми маємо падіння обсягів виробництва на 12% – 8,5 тисяч тон. Через зростання цін та падіння споживання українські кондитери недовироблять продукції на 800 млн гривень. Це призведе до втрати тисячі робочих місць. Збитків зазнають і суміжні галузі, оскільки кондитери не зможуть викупити певну кількість борошна, цукру, жирів і тд.“, – підсумував він.

Джерело: сайт Україна 24

Читайте також: Скільки коштує найдорожчий номерний знак для авто у світі та в Україні

Останні новини
23.11.2020, Понеділок
22.11.2020, Неділя
21.11.2020, Субота
20.11.2020, П’ятниця
19.11.2020, Четвер
18.11.2020, Середа
Читати більше новинarrow_forward