Українцям загрожують великі штрафи за порушення самоізоляції: скільки заплатять і як перевірятимуть

event 13:44 Вівторок 13 Квітня 2021 ПОДІЇ

Раніше Верховна Рада ввела адміністративну відповідальність для громадян, які не хочуть носити маски та для бізнесу за порушення санітарно-протиепідемічних правил. Тепер парламентарії пропонують штрафувати за порушення самоізоляції та обсервації. Відповідний законопроєкт планують розглянути 13 квітня.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Самоізоляція в Україні: хто, як і де її проходить

Зараз на самоізоляції повинні перебувати громадяни, які повертаються в Україну з країни “червоної” зони. Уникнути її вдасться, здавши ПЛР-тест на коронавірус. Зробити це можна і перед вильотом в Україну, і після прибуття.

Коментар: Я здала тест на коронавірус ще в Македонії. Після прильоту в Україну негативні результати вважалися дійсними, адже від здачі тесту не минуло 72 години. Тому в “Борисполі” мене пропустили, ніякий додаток мені завантажувати не довелося і самоізоляції я не підлягала“, – розповіла 22-річна українка Валерія Терещенко.

Якщо на руках немає результатів тесту, після прибуття в Україну тестування можна пройти відразу в аеропорту, але на самоізоляції доведеться побути 24 години, доки на електронну пошту не надійде результат. Якщо він негативний – ви вільні, а от якщо позитивний, то ви підлягаєте самоізоляції протягом 14 днів. Контролювати вас будуть за допомогою додатку “ДійВдома“.

Коментар: Я поверталася з Туреччини без тесту на коронавірус. В аеропорту “Бориспіль” на паспортному контролі прослідкували, щоб я завантажила “ДійВдома”. Відразу в аеропорту я здала тест за 1500 грн. До отримання результатів я мала перебувати на самоізоляції. Мій негативний результат надійшов через 12 годин. За цей час я один раз відзвітувала в додатку, що перебуваю за місцем проживання, яке вказала. А після отримання тесту взагалі не відкривала додаток, ніяких сповіщень не було“, – розповіла 48-річна українка Світлана Бондарук.

Однак із моменту здачі тесту в аеропорту до отримання результату в громадян є можливість уникнути самоізоляції і тим самим наражати на небезпеку інших. Наприклад, якщо від аеропорту людина буде добиратися додому поїздом або іншим громадським транспортом. Навіть за кілька годин можна побувати в людних місцях – магазині, перукарні, кінотеатрі тощо.

Що загрожує порушникам

Законопроєктом пропонується карати порушників самоізоляції, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби, штрафами від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів громадян.

Хто і як контролюватиме людей

Пропонується, що накладати адмінстягнення будуть:

  • виконавчі комітети селищних та сільських рад,
  • органи Нацполіції,
  • органи Держприкордонної служби.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Стало відомо, хто стануть новини ведучими церемонії “Оскар” 2021 року

Теги:
Останні новини
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
17.10.2021, Неділя
16.10.2021, Субота
15.10.2021, П’ятниця
14.10.2021, Четвер
13.10.2021, Середа
12.10.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward