Танкова коаліція розширюється. Ще одна країна хоче надати танки ЗСУ

event 11:30 Неділя 05 Лютого 2023 ПОЛІТИКА

Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта заявив, що його країна має намір передати Україні танки Leopard 2. Про це він повідомив 4 лютого, пише Público.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Він зазначив, що передача танків Україні не поставила під загрозу запаси португальської армії. За словами Кошти, він знає, скільки танків буде поставлено в Україну, але конкретну кількість повідомить пізніше.

Португалія прагне передати Україні свої танки таким чином, щоб не втратити при цьому свій військовий потенціал. Антоніу Кошта пояснив, що його країна має зобов’язання в рамках НАТО, тому повинна зберегти певну кількість бойової техніки на випадок, якщо доведеться захищатися від нападу.

Читайте також: Німеччина відправить в Україну 88 танків Leopard I після ремонту

Голова уряду відзначив, що Португалія домовляється з Німеччиною про купівлю запчастин, необхідних для ремонту кількох зламаних танків. Для цього доведеться провести цілу «логістичну операцію». Антоніу Кошта пояснив заявку на передачу запчастин тим, що деякі з танків Leopard , куплених португальцями у 2007 році, вже багато років не експлуатуються.

«Деякі з них не працюють, тому ми повинні співпрацювати з виробниками, щоб забезпечити необхідний ланцюжок поставок, аби відновити неробочі танки, і отримати можливість відмовитися від справних на користь України, створюючи необхідний потенціал для власного захисту», — пояснив прем’єр.

Останні новини
01.04.2023, Субота
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward