5 ознак токсичних відносин з батьками

event 15:30 Неділя 05 Лютого 2023 Суспільство

Здається, стосунки з мамою повинні бути теплими та міцними: хто, як не жінка, яка подарувала вам життя, може зрозуміти, підтримати та допомогти у скрутній ситуації? Але так відбувається далеко не завжди.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Як зрозуміти, що стосунки з батьками не складаються та вплинути на це? Психологи радять звернути увагу на п’ять яскравих ознак.

Вічне розчарування

Коли востаннє ви чули від мами слова захоплення? Чи можете згадати момент, коли отримали щиру похвалу? Якщо натомість щоразу звучать слова розчарування, отже, у ваших стосунках проблеми. Промахи токсичні батьки сприймають як належне, занижуючи ваші власні амбіції та очікування від самої себе.

Фрази «Не вийшло? Хто б сумнівався!», «Зрозуміло, що ти йому не рівня!» – Дуже отруйні. Вони ведуть до руйнування стабільної самооцінки і налаштовують на те, що все добре в цьому житті просто не для вас.

Пасивна агресія

Сарказм, наголошена холодність, саботаж: токсична мама може вказувати на те, що ви все робите неправильно. «Роби, як знаєш!», «Звичайно, не варто мене слухати» — ці фрази вважаються лакмусовим папірцем пасивної агресії.

До чого це веде? Незабаром ви почнете переймати цей спосіб спілкування і все рідше висловлюватимете невдоволення прямо.

Читайте також: 3 психологічних прийоми, завдяки яким ви виглядатимете та почуватиметесь впевненіше

Контроль

Мати, яка обмежує, не вважає, що ви здатні самостійно вибудовувати життя і приймати правильні рішення. Вона завжди знає, що вам потрібно носити, як казати, куди влаштуватися на роботу і з ким сходити на побачення.

Такий контроль у дорослому віці заважає вибудовувати кордони та отримувати бажане. Крім того, контроль батьків змушує вас сумніватися у своїх рішеннях.

Навіювання провини

Коли інші маніпуляції не працюють, токсична мама може вселяти почуття провини. Вона розповідає, що віддала вам молодість, виховувала, дбала і плекала, а ви стали розчаруванням.

До чого це призведе? Рано чи пізно ви почнете відчувати провину за що завгодно. Такий стан може призвести до депресії.

Заборона на негативні емоції

Мама вважає, що вам не можна висловлювати злість, втому, біль. У дорослому віці діти таких батьків навчаються приховувати емоції та почуття, руйнуючи свої стосунки. До того ж їх дивує, що оточуючі не соромляться сумувати і бути неідеальним.

Останні новини
01.04.2023, Субота
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward