Сьогодні виповнилося 35 років з моменту легендарного стрибка Бубки (відео)

Цього дня, 13 липня, рівно 35 років тому сталася історична подія. У 1985 році в Парижі на Гран-Прі зі стрибків з жердиною, яке було присвячено Дню взяття Бастилії, українець Сергій Бубка вперше в історії спорту подолав недосяжну раніше нікому висоту 6 метрів.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Всього в 1984-1994 роках Бубка встановив 35 світових рекордів. Володів світовим рекордом в стрибку з жердиною в закритих приміщеннях (6,15 м) з 1993 по 2014 роки. І досі володіє світовим рекордом у стрибку з жердиною на відкритих аренах (6,14 м) з 1994 року.

Перший стрибок Сергія Бубки за 6 м (13 липня 1985 року, Париж)

Cтрибок, який увійшов в історію! 13 липня, рівно 35 років тому відбулася історична подія. У 1985 році у Парижі на Гран-Прі зі стрибків з жердиною, яке було присвячене Дню взяття Бастилії, українець Сергій Бубка вперше в історії спорту подолав недосяжну раніше жодній людині висоту 6 метрів.Його стрибок ознаменував початок «нової ери» у легкоатлетичному світі. Про Сергія Бубку, чий стрибок порівняли зі справжнім взяттям Бастилії, говорили: «Надлюдина жердини», «Легкоатлетичний космос», «Підкорювач стрибкового Евересту», «Стрибок у ХХІ сторіччя». Неймовірні результати Олімпійського чемпіона, 10-разового чемпіона світу, володаря 35 світових рекордів і досі за багатьма показниками залишаються неподоланими. Після закінчення спортивної кар'єри Сергій Бубка став успішним спортивним менеджером. Нині він входить до керівництва світового спорту, займаючи керівні посади у Міжнародному Олімпійському Комітеті, де є членом Виконкому, та у Світовій легкій атлетиці (World Athletics), де є першим віце-президентом. З 2005 року очолює Національний олімпійський комітет України.Olympic Федерація легкої атлетики України/Ukrainian Athletic Federation World Athletics

Опубліковано НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team Неділя, 12 липня 2020 р.

За найбільшу кількість світових досягнень у легкоатлетичному спорті він занесений до Книги рекордів Гіннеса. За видатні спортивні досягнення, Бубка першим серед вітчизняних атлетів був удостоєний найвищої державної нагороди – звання Героя України.

Після закінчення спортивної кар’єри, Сергій Бубка став успішним спортивним менеджером. Зараз він входить до керівництва світового спорту, займаючи керівні посади в Міжнародному олімпійському комітеті, де є членом Виконкому. З 2005 року очолює Національний олімпійський комітет України.

Джерело: сайт Корреспондент

Читайте також: Рейтинг найнебезпечніших місць, де можна перехопити коронавірус

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: