Шість речей, які категорично заборонено вивозити з різних країн

event 08:38 Середа 24 Лютого 2021 ПОДІЇ

Закручені мушлі з пляжу екзотичної країни – ексклюзивний сувенір і безкоштовний подарунок для колеги чи подруги. Проте для митників навіть дрібниці – привід виписати штраф, обшукати весь багаж і забрати заборонені речі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: В аеропорту вас точно затримають за перевезення зброї, наркотиків і порнографії, але це далеко не все.

Ліки 

Суворі правила на ввезення та вивезення медичних засобів діють майже скрізь. Головні вимоги, щоб провести ліки, – чек і неушкоджена упаковка. Заборонено наркотичні й психотропні речовини, в ЄС є обмеження на кодеїн та ефедрин, які входять до складу деяких пігулок від кашлю. Якщо ж ці засоби прописані лікарем – можна провозити до 20 таблеток із рецептом, печаткою і підписом.

У Китаї турист не може вивозити медикаменти на суму понад 300 юанів (близько 1300 гривень), оскільки митники розцінюють це як перевезення для продажу. Польща заборонила вивезення виробів, які можуть бути корисні у боротьбі з коронавірусом.

Книги

З Італії заборонено вивозити книги, яким понад 50 років, зокрема наукові праці, цінні газети та журнали. Митники перевірятимуть усю бібліотеку вашої валізи, шукаючи штампи з книгарень. На Кубі також переглядатимуть книги, щоб упевнитися, що ви не везете їх із безплатних читалень.

Мушлі

Майже в кожній країні заборонено вивозити предмети з моря, а особливо корали. У В’єтнамі, Єгипті, Таїланді та Домінікані можна отримати штраф, навіть якщо ви просто винесли з води шматочок коралу.

Культурна спадщина

На все, що нагадує культурні пам’ятки країни, має бути чек. Наприклад, із Таїланду заборонено вивозити статуї Будди, які вище 13 сантиметрів. У Тунісі не можна вивезти вироби з дерева, шкіри, кераміки та каміння. Митники з Домінікани заберуть орхідеї, мушлі та корали. У Туреччині особливо перевіряють килими – вони обов’язково повинні бути з чеком, де вказана дата та виробник.

Національна валюта

Часто в гаманцях туристів у кінці подорожі залишається трохи місцевих коштів. Інколи це може призвести до великих проблем на митниці. В Індії, Тунісі, Домінікані та ще багатьох країнах заборонено вивозити за кордон навіть кілька монеток.

Опудала тварин і деякі рослини

Майже з усіх азійських країн не можна вивозити панцирі черепах, скорпіонів, опудала різних пташок та тварин. За таке порушення ви заплатите штраф. Наприклад, у В’єтнамі спроба перевезення таких предметів карається стягненням до 500 доларів.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Переведення годинника 2021: коли Україна перейде на літній час

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward