Щороку у світі викидають майже мільярд тонн їжі — ООН

event 10:24 П’ятниця 05 Березня 2021 ПОДІЇ

Індекс харчових відходів програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища показав, що щорічно у світі викидається 17% або 900 мільйонів тонн харчових продуктів, доступних споживачам у магазинах і домашніх господарствах.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Як пише BBC, близько 60% цих відходів викидають люди зі своїх будинків, а не ресторани чи інші заклади. Водночас під час пандемії у Великій Британії кількість побутових відходів скоротилася.

Благодійний фонд сталого розвитку і партнерська організація ООН Wrap заявила, що люди стали ретельніше планувати свої покупки й харчування.

У доповіді ООН підкреслюється глобальна проблема, яка “набагато серйозніша, ніж передбачалося раніше”. Так, 923 мільйони тонн їжі, що викидається даремно щороку, могли б заповнити 23 мільйони 40-тонних вантажівок, якими можна було б “облетіти Землю сім разів”.

Раніше викидання харчів вважалося проблемою виключно багатих країн, оскільки споживачі купували більше, ніж могли з’їсти, однак дослідження продемонструвало, що тепер значні харчові відходи є всюди. Дані, що дозволяють розрізняти відходи їстівної їжі й її неїстівних частин, таких як кістки й раковини, були доступні лише для країн з високим рівнем доходів. В ООН зазначили, що країни з низьким рівнем доходів, ймовірно, витрачають набагато менше їстівної їжі.

ООН закликала країни взяти на себе зобов’язання по боротьбі з відходами й скоротити їх удвічі до 2030 року, оскільки зайві відходи також впливають стан біорізноманіття і забруднення світу. Крім того, надмірна їжа відповідальна за 8-10% викидів парникових газів.

Коментар:Якби харчові відходи були країною, вона була б третім за величиною джерелом викидів парникових газів на планеті“, — підсумували автори дослідження.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: У ВР відбувся пресбрифінг про необхідність заборони пальмової олії (відео)

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward