Комітет з євроінтеграції підтримав законопроєкт про захист рослин — нардеп

event 15:36 Четвер 04 Березня 2021 ПОДІЇ

Комітет євроінтеграції Верховної Ради України одноголосно підтримав “Проєкт Закону про захист рослин” (№ 4600), розроблений для перегляду державного регулювання у сфері захисту рослин, сфері обігу і застосування засобів захисту рослин, а також здійснення державного контролю.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ініціатор законопроєкту, нардеп Дмитро Соломчук.

На захисті українських рослин! 🌿Захист рослин – це про застосування засобів захисту рослин: пестициди та агрохімікати….

Опубликовано Дмитро Соломчук Четверг, 4 марта 2021 г.

На думку політика, законодавство у сфері захисту рослин, давно застаріло та потребує осучаснення та наближення до законів ЄС. Для цього законопроєктом планують внести зміни до трьох кодексів України і 24 законів.

Коментар:Законодавство у цій сфері застаріло і у нього не були імплементовані міжнародні стандарти, зокрема європейське законодавство.

Разом з командою ми тривалий час працювали над проєктом Закону України “Про захист рослин”. Цим законопроєктом ми плануємо скасувати два застарілих закони з 90-их, осучаснити і діджиталізувати законодавство в агросфері. Також вносимо зміни до трьох кодексів України і 24 законів”, – розповідає Дмитро Соломчук.

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроєкту, проєктом Закону передбачено консолідувати закони України “Про захист рослин”, “Про карантин рослин” і частину Закону України “Про пестициди та агрохімікати”, яка стосується обігу і застосування засобів захисту рослин, в єдиний закон; системне та комплексне вдосконалення законодавства України у сфері захисту рослин на основі вимог законодавства ЄС; реалізувати вимоги статті 64 Угоди про асоціацію в частині сфери захисту рослин, яка передбачає необхідність наближення законодавства України до законодавства ЄС.

Прийняття проєкту Закону дозволить:

  • вдосконалити нормативно-правове регулювання у сфері захисту рослин, усунути застарілі, а також дублюючі норми, замінити регулювання, яке розпорошене між трьома різними законами України “Про карантин рослин”, “Про захист рослин” і “Про пестициди та агрохімікати” (в тій частині, яка стосується вимог до обігу засобів захисту рослин), регулюванням у вигляді одного комплексного закону;
  • гармонізувати українське законодавство із законодавством ЄС у сфері захисту рослин та виконати вимоги статті 64 Угоди про асоціацію, яка передбачає необхідність наближення законодавства України у сфері санітарних та фітосанітарних заходів до законодавства ЄС;
  • посилити захист і охорону території України від занесення регульованих шкідливих організмів;
  • створити прозорі правила ведення бізнесу, а також правила здійснення державного контролю та інших офіційних заходів;
  • вдосконалити систему лабораторних потужностей відповідно до підходів ЄС;
  • посилити державний контроль за обігом та використанням засобів захисту рослин;
  • стимулювати перехід до застосування нових технологій у сільському господарстві, що здатне зменшити та/або мінімізувати негативний вплив засобів захисту рослин на довкілля;
  • зменшити негативний вплив засобів захисту рослин на людей, тварин та навколишнє середовище, у тому числі від їх незаконного обігу;
  • мінімізувати втрати і ризики сільгосптоваровиробників та експортерів продуктів рослинного походження;
  • досягти високого ступеня ідентичності законодавства України із законодавством ЄС у сфері захисту рослин, що спростить вихід української продукції на зовнішні ринки.

Читайте також: Дмитро Соломчук: “Діти в школах мають харчуватися натуральними продуктами”

Останні новини
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward