День бабака 2023: особливості, традиції та історія свята

event 10:19 Середа 01 Лютого 2023 БЛОГ

День бабака щорічно відзначається 2 лютого. Це свято особливо люблять у США та Канаді, але й українці не лишаються осторонь. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Люди спостерігають за маленькою твариною та її поведінкою. Вважається, що з її дій можна зрозуміти, чи скоро настане весна. День бабака популярний у всьому світі – тепер у багатьох країнах є свої бабаки-провісники. 

День бабака 2023 – історія 

Вперше відзначати цей день почали в 1886 році в США, а бабак, що живе в горах Пенсільванії, став найпершим офіційним “метеорологом”. Цю традицію з радістю прийняли жителі Америки, а потім перейняли і канадці. Історики кажуть, що подібний спосіб визначення погоди існував і в Стародавньому Римі, але “спілкувалися” люди не з борсуком або бабаком, а з їжачком.

Існує і друга версія – західні християни відзначали Стрітення Господнє за григоріанським календарем 2 лютого. Цей день за багатьма народними прикметами вважався показовим – можна було зрозуміти, якою буде погода найближчим часом.

Читайте також: Встановлено особу ”шестірки” окупантів, який проводить масові обшуки в Бердянську

Після того, як вийшов однойменний фільм “День бабака”, свято 2 лютого стало популярним у багатьох інших країнах. До речі, саме ця комедія перетворила початок свята в ім’я загальне, а фраза “День бабака” стала означати низку повторюваних подій.

Як День бабака відзначають – традиції та прикмети

Америка і Канада в цей день проводять безліч фестивалів і ярмарків, які відвідують громадяни країн і туристи. На таких заходах можна взяти участь у цікавих конкурсах, придбати сувеніри та дізнатися, який прогноз дав бабак-синоптик.

У День бабака існують всього лише дві основні прикмети:

  • тварина не бачить своєї тіні і спокійно виходить з нори – весна буде ранньою;
  • гризун в сонячний день бачить свою тінь, лякається і ховається в нору – доведеться зимувати ще шість тижнів.

Україна має свою традицію, яка приурочена до свята 14 березня – в День Явдохи. Вважається, що бабак в цю дату прокидається від зимової сплячки, виходить з нори, тричі свистить, а потім знову лягає спати до Благовіщення. Слов’яни здавна виходили в поле або степ, щоб почути цей свист.

В Україні зараз живуть два бабака-метеоролога: харківський Тимко і львівський Мішка. До речі, харківський бабак Тимко разом з іншими тваринами пережив російську окупацію. Очікуємо, що в лютому 2023 Тимко дасть свій новий прогноз погоди на біостанції.

Останні новини
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
22.03.2023, Середа
21.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward