День бабака 2023: особливості, традиції та історія свята

День бабака щорічно відзначається 2 лютого. Це свято особливо люблять у США та Канаді, але й українці не лишаються осторонь.
УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Люди спостерігають за маленькою твариною та її поведінкою. Вважається, що з її дій можна зрозуміти, чи скоро настане весна. День бабака популярний у всьому світі – тепер у багатьох країнах є свої бабаки-провісники.
День бабака 2023 – історія
Вперше відзначати цей день почали в 1886 році в США, а бабак, що живе в горах Пенсільванії, став найпершим офіційним “метеорологом”. Цю традицію з радістю прийняли жителі Америки, а потім перейняли і канадці. Історики кажуть, що подібний спосіб визначення погоди існував і в Стародавньому Римі, але “спілкувалися” люди не з борсуком або бабаком, а з їжачком.
Існує і друга версія – західні християни відзначали Стрітення Господнє за григоріанським календарем 2 лютого. Цей день за багатьма народними прикметами вважався показовим – можна було зрозуміти, якою буде погода найближчим часом.
Читайте також: Встановлено особу ”шестірки” окупантів, який проводить масові обшуки в Бердянську
Після того, як вийшов однойменний фільм “День бабака”, свято 2 лютого стало популярним у багатьох інших країнах. До речі, саме ця комедія перетворила початок свята в ім’я загальне, а фраза “День бабака” стала означати низку повторюваних подій.
Як День бабака відзначають – традиції та прикмети
Америка і Канада в цей день проводять безліч фестивалів і ярмарків, які відвідують громадяни країн і туристи. На таких заходах можна взяти участь у цікавих конкурсах, придбати сувеніри та дізнатися, який прогноз дав бабак-синоптик.
У День бабака існують всього лише дві основні прикмети:
- тварина не бачить своєї тіні і спокійно виходить з нори – весна буде ранньою;
- гризун в сонячний день бачить свою тінь, лякається і ховається в нору – доведеться зимувати ще шість тижнів.
Україна має свою традицію, яка приурочена до свята 14 березня – в День Явдохи. Вважається, що бабак в цю дату прокидається від зимової сплячки, виходить з нори, тричі свистить, а потім знову лягає спати до Благовіщення. Слов’яни здавна виходили в поле або степ, щоб почути цей свист.
В Україні зараз живуть два бабака-метеоролога: харківський Тимко і львівський Мішка. До речі, харківський бабак Тимко разом з іншими тваринами пережив російську окупацію. Очікуємо, що в лютому 2023 Тимко дасть свій новий прогноз погоди на біостанції.

“Виглядає на років 30”: Оля Полякова показала шанувальникам свою маму (фото)

Гороскоп на 22 липня: Дівам – несподіваний поворот долі, Овнам – захист вищих сил
