Чому при коронавірусі потрібно рахувати дні хвороби

event 16:22 Вівторок 01 Грудня 2020 ПОДІЇ

Слідкування за календарем від перших ознак хвороби та відстеження рівня лихоманки та кисню є важливими етапами моніторингу коронавірусної інфекції. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Таке уважне спостереження може допомогти вам і вашим лікарям прийняти кращі рішення щодо необхідності відвідування лікарні, повідомляє The New York Times.

Коментар: Хоча більшість пацієнтів одужують приблизно через тиждень, в значної частини пацієнтів спостерігається погіршення в “дуже неприємну другу хвилю” хвороби. Після початкових симптомів ситуація виходить на стабілізацію, а може навіть трохи покращується, а потім спостерігається вторинне погіршення”, – зазначає доктор, доцент кафедри інфекційних хвороб в Університеті Альберти Ілан Шварц

Хоча кожен пацієнт різний, але лікарі кажуть, що дні хвороби з п’ятого по десятий часто є найбільш тривожним часом для респіраторних ускладнень COVID-19. 

Особливо для пацієнтів старшого віку та пацієнтів із такими основними захворюваннями, як високий кров’яний тиск, ожиріння або діабет. 

У молодих пацієнтів, у яких розвиваються ускладнення, боротьба може початися трохи пізніше, починаючи з 10 по 12 день

Більшість людей, які досягли 14-го дня без будь-яких тривожних симптомів (крім відчуття жалюгідної втоми), швидше за все, будуть на шляху до одужання.

“При будь-якому іншому захворюванні більшість людей після тижневих симптомів вважають “добре, все налагодиться, – уточнює доктор, доцент кафедри охорони здоров’я та медицини в Нью-Йоркському університеті Леора Горвіц. 

З Covid-19 я кажу людям, що треба приблизно тиждень, коли я хочу, щоб ви дійсно звертали увагу на те, як ви почуваєтесь. Не варто заспокоюватися і думати, що все закінчилося”.

Важливо зателефонувати лікареві, якщо у вас задишка або будь-який симптом, який вас турбує, незалежно від того, в який день захворювання ви перебуваєте. 

Під час перевірки пацієнтів із пневмонією внаслідок COVID-19 виявляється, що існує така собі річ як “помутніння шліфованого скла“, туманний вигляд у нижній частині обох легенів. 

Рівень кисню може падати настільки повільно, що пацієнт цього навіть не помічає. Такий стан медики називають тихою гіпоксією. 

Часто хворі звертаються по допомогу лише тоді, коли насичення киснем досягає небезпечно низьких рівнів, що проявляється вже задишкою. 

Найкращий спосіб контролювати своє здоров’я в цей час – це використовувати пульсоксиметр

Нормальний діапазон насичення киснем становить близько 96-99%. Якщо показники кисню в крові знижуються до 92%, пора звернутися до лікаря.

Джерело: сайт УП.Життя

Читайте також: “Буде йти на спад”: епідеміологиня спрогнозувала уповільнення COVID-19 в Україні

Останні новини
01.10.2023, Неділя
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward