Українці можуть залишитися без грошей: названа головна загроза для пенсій і субсидій

Українці можуть залишитися без грошей: названа головна загроза для пенсій і субсидій

У Пенсійному фонді України попередили про ризики, які можуть поставити під загрозу своєчасну виплату пенсій, допомог і субсидій. Експерти наголошують, що нині головна небезпека полягає у дефіциті надходжень до державного бюджету, адже саме з нього фінансуються соціальні програми. Про це попереджає експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський у матеріалі для ZN.UA.

Дефіцит бюджету б’є по пенсійній системі

Як пояснюють фахівці, Пенсійний фонд частково наповнюється єдиним соціальним внеском (ЄСВ), який сплачують роботодавці. Однак через тінізацію економіки, масову еміграцію працездатних українців і скорочення офіційної зайнятості надходження зменшуються.

Це створює додаткове навантаження на бюджет, який і без того працює в умовах війни. За словами економістів, у разі поглиблення дефіциту державі доведеться затримувати або скорочувати соціальні виплати.

Під загрозою не лише пенсії

Окрім пенсій, проблеми можуть торкнутися й субсидій, адже ця програма також залежить від стабільного бюджетного фінансування. Міністерство соціальної політики наголошує, що кількість одержувачів субсидій щороку зростає, тому державі стає дедалі важче забезпечувати усіх повною мірою. У разі затримок або технічних збоїв українці можуть тимчасово не отримати кошти на оплату комунальних послуг чи допомогу малозабезпеченим родинам.

Як українцям убезпечити свої виплати

Пенсійний фонд радить громадянам регулярно перевіряти інформацію про свій страховий стаж і сплату внесків через особистий кабінет на порталі ПФУ. Це дозволяє вчасно виявити помилки у даних або факти несплати внесків роботодавцем. Також експерти радять офіційно оформлювати трудові відносини, навіть короткострокові. Адже кожен сплачений внесок впливає на розмір майбутньої пенсії.

Що кажуть у Мінсоцполітики

У відомстві заспокоюють: попри складну економічну ситуацію, уряд не планує скорочення пенсій чи скасування субсидій. Виплати продовжують надходити вчасно, а фінансування соціальних програм є пріоритетом навіть в умовах війни.

Водночас у Кабміні визнають, що у разі затримок міжнародних траншів або скорочення податкових надходжень можуть виникати тимчасові перебої із фінансуванням.

Більше по темі

ПІДПИШІТЬСЯ НА ВАЖЛИВІ НОВИНИ

щоб бути в курсі подій :)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Стрічка новин

Хто-небудь знайдеться де-небудь. А ТОП – на
RateList
Реальний Рейтинг спеціалістів, компаній та закладів нашого міста

Головні новини