Литва профінансує проєкти відбудови знищених війною шкіл в Україні

event 15:02 Четвер 22 Лютого 2024 Гроші

Литва ініціювала міжнародний архітектурний конкурс адаптивного дизайн-проєкту для відбудови знищених війною шкіл в Україні. Переможець конкурсу укладе контракт на 300 тис. євро, який передбачатиме розробку типового проєкту школи, його безоплатно передадуть у користування українським громадам.

Про це 22 лютого повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

Він зазначив, що конкурс відбудеться за проєктом «Школа майбутнього для України». Команди архітекторів напрацюють проєкти для відновлення закладів освіти, це допоможе Україні зекономити час і ресурси.

«Відбудувати краще, ніж було. Створити такі школи, які будуть безпечними та функціональними, а головне – відповідатимуть потребам учнів і вчителів. Це важливий фокус МОН і наших партнерів», – зазначив Оксен Лісовий.

Автори трьох найкращих проєктних ідей отримають винагороди 8-10-12 тис. євро. Кожна команда, яка хоче взяти участь у конкурсі, має складатися щонайменше з двох архітекторів: один повинен мати право практикувати в Україні, а інший – за її межами. З авторами найкращого проєкту укладуть контракт на 300 тис. євро для розроблення адаптивного дизайн-проєкту школи. Готове рішення передадуть громадам.

Читайте також: Буданов відповів чи зможе Україна перейти у наступ у 2025 році

Адаптивний архітектурний проєкт передбачає набір архітектурних рішень для проєктування будівлі – ділянки, інтер’єру та екстер’єру, які можна буде застосувати багаторазово, їх можна адаптувати для різних місць, відповідно до місцевого контексту.

«Вирішили розробити концепцію багатофункціонального навчально-виховного комплексу, який має вмістити близько 550 дітей різного віку, від початкової школи до ліцею, з приміщеннями для тимчасового проживання учнів та вчителів, просторами для громадської діяльності та психологічної реабілітації, а також укриттям подвійного призначення», – зазначено на сторінці литовського проєкту.

Проєкт «Школа майбутнього для України» має на меті допомогти українцям відбудувати школи та відновити освітній сектор, що сильно постраждав від війни. Литовський фонд розвитку співпраці та гуманітарної допомоги виділив 500 тис. євро на його реалізацію. Про деталі участі в конкурсі можна дізнатися тут.

Останні новини
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward