Вчені розповіли, скільки потрібно пити води, щоб схуднути

event 06:57 Вівторок 30 Листопадаа 2021 Здоров'я

Багато досліджень показують, що вживання більшої кількості води може сприяти схудненню та підтримці ваги. 30–59 % дорослих США, які намагаються схуднути, збільшують споживання води. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Питна вода збільшує кількість спалюваних калорій, що називається витратою енергії у стані спокою. Наприклад, після вживання однієї порції води об’ємом 0,5 л у дорослих витрати енергії у стані спокою збільшуються на 24–30 % протягом 10 хвилин пиття води. Це триває не менш як годину.

А дослідження дітей із зайвою вагою та ожирінням виявило збільшення витрат енергії у стані спокою після вживання холодної води на 25 %.

Тим часом дослідження жінок із зайвою вагою, яке вивчало вплив збільшення споживання води до понад 1 л на день, виявило, що за 12 місяців це призвело до додаткової втрати ваги на 2 кг.

Коментар: Оскільки ці жінки не змінювали спосіб життя, крім того, щоб пити більше води, ці результати вражають. Окрім того, обидва ці дослідження показують, що вживання 0,5 л води призводить до спалювання додаткових 23 калорій. Щороку це становить приблизно 17 000 калорій — або понад 2 кг жиру”, — ідеться у повідомленні.

У декількох інших дослідженнях спостерігали за людьми з надмірною вагою, які випивали 1–1,5 л води щодня протягом кількох тижнів. Вони виявили значне зниження ваги, індексу маси тіла (ІМТ), окружності талії та жиру.

Ці результати можуть бути ще більш відчутними, якщо вода холодна. Коли ви п’єте холодну воду, ваш організм витрачає додаткові калорії, щоб нагріти воду до температури тіла.

Вживання води перед їдою може знизити апетит — щоправда, переважно у людей середнього та старшого віку.

Дослідження літніх людей показали, що питна вода перед кожним прийомом їжі може збільшити втрату ваги на 2 кг протягом 12 тижнів.

В одному дослідженні учасники середнього віку з надмірною вагою та ожирінням, які пили воду перед кожним прийомом їжі, втратили на 44 % більше ваги у порівнянні з групою, яка не пила більше води.

Читайте також: Дієтологи назвали три найшкідливіші каші

Інше дослідження також показало, що питна вода перед сніданком зменшує кількість споживаних під час їжі калорій на 13 %.

Однак дослідження молоді не показали такого ж зниження споживання калорій.

Вживання більшої кількості води може призвести до зниження споживання калорій і знизити ризик тривалого збільшення ваги й ожиріння. Оскільки вода природно не містить калорій, це зазвичай пов’язано зі зниженим споживанням калорій — просто тому, що ви п’єте воду замість інших напоїв, які часто містять багато калорій і цукру.

Спостережні дослідження показали, що люди, які п’ють переважно воду, споживають у середньому на 9 % (або на 200 калорій) менше калорій.

Питна вода також може допомогти запобігти довгостроковому набору ваги. Загалом середня людина набирає приблизно 1,45 кг кожні чотири роки. Ця сума може бути зменшена коштом:

  • збільшення щоденного споживання води на одну склянку — це може зменшити збільшення ваги на 0,13 кг;
  • заміну порції солодкого напою на склянку води — це може зменшити збільшення ваги за 4 роки на 0,5 кг.

Особливо важливо заохочувати дітей пити воду, оскільки це може допомогти запобігти надмірній вазі або ожирінню.

Видання розповідає про нещодавнє шкільне дослідження, спрямоване на зниження рівня ожиріння. Щоби заохотити дітей пити воду, у 17 школах встановили фонтанчики та провели аудиторні уроки щодо споживання води для учнів 2-х і 3-х класів. Після одного навчального року ризик ожиріння знизився на 31 % у школах, де було збільшено споживання води.

Джерело

Останні новини
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
11.01.2022, Вівторок
10.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward