В Україні почали діяти нові карантинні правила й обмеження

event 09:46 Понеділок 20 Вересня 2021 Здоров'я

Кабінет Міністрів змінив правила карантину в Україні. Тепер українці при наявності covid-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень у “жовтих” і “червоних” зонах. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Зокрема, нові карантинні правила передбачають, що covid-сертифікат буде мати дві опції, а також містити інформацію про вакцинацію, негативний тест або одужання від коронавірусу.

Різні Сovid-сертифікати

При цьому “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” – про повний курс вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові позначки виключно в цифровому форматі, при цьому паперовий варіант документа не буде кольоровим.

“Жовта” зона

Кабмін спростив вимоги до роботи навчальних закладів у разі введення “жовтої” зони. Вони працюватимуть за наявності не менше 80% працівників з “жовтими” або “зеленими” covid-сертифікатами.

При цьому в “жовтій” зоні не діятимуть обмеження, якщо всі учасники і не менше 80% організаторів заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів матимуть “жовтий” або “зелений” covid-сертифікат.

Водночас Кабмін дозволив власникам закладів самим вирішувати чи надавати послуги тільки вакцинованим.

Читайте також: Вчені назвали продукти, які врятують від підвищеного тиску

“Червона” зона

У разі запровадження “червоної” зони навчальні заклади працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” covid-сертифікат.

При цьому чинні обмеження “червоного” рівня не застосовуватимуться за умови наявності у всіх учасників, працівників та організаторів заходів та працівників кінотеатрів, театрів “зеленого” covid-сертифікату.

Самоізоляція

Крім того, при наявності “жовтого” або “зеленого” сертифіката про вакцинацію або одужання від коронавірусу при перетині кордону не потрібно буде проходити самоізоляцію. Нововведення стосується і людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій. 

Джерело

Останні новини
25.10.2021, Понеділок
24.10.2021, Неділя
23.10.2021, Субота
22.10.2021, П’ятниця
21.10.2021, Четвер
20.10.2021, Середа
19.10.2021, Вівторок
18.10.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward