Новий штам коронавірусу Омікрон: які найпоширеніші симптоми, чи небезпечний для дітей

event 10:26 Понеділок 06 Грудня 2021 Здоров'я

Новий штам Омікрон може вражати більше людей, ніж інші варіанти. Крім цього, ним можна інфікуватися, навіть якщо вже перехворіли на коронавірус.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Також він має набагато більше мутацій. Український лікар-інфекціоніст Віктор Петров назвав деякі особливості вірусу і відомі симптоми.

Симптоми при зараженні штамом Омікрон

Медик зауважив, що наразі немає точних даних, чи викликає новий штам серйозніший перебіг, ніж вже відомі варіанти, і чи втікає від імунного захисту. Якщо говорити про клінічні особливості цього нового штаму, то наразі даних також досить мало.

З відомих нині можна констатувати, що при Омікроні вірус вражає гастроінтестинальний тракт людини.

Коментар:Тобто це симптоми, схожі на отруєння. Симптоми з діарейним синдромом. Тобто з порушенням перистальтики кишківника”, – розповів інфекціоніст.

У чому небезпека для дітей

У дітей вірус практично безсимптомно викликає високу температуру, тобто понад 39 – 40 градусів. Зазвичай її дуже важко “збити” звичайними препаратами, які застосовують під час зниження температури.

Важливо. Тому батьки “можуть запідозрити недобре”, якщо у дитини температура раніше добре збивалася, але тепер привести її в норму важко.

Хворий може заражати набагато більше людей

Лікар-інфекціоніст також звернув увагу, що є небезпека для організованих колективів, позаяк репродуктивне число вірусу Омікрону зростає.

Коментар: “Це означає, що один пацієнт зможе заражати набагато більше людей, ніж заражали попередніми штамами”, – пояснив фахівець.

Також медик висловився про побоювання вчених і лікарів, що імунний захист щеплених від COVID-19 не буде протистояти цьому вірусу. Втім, єдиним способом вберегтися від важких наслідків недуги, зокрема, госпіталізації та смерті, – залишається вакцинація.

Що відомо про штам Омікрон

Вперше про небезпечну мутацію коронавірусу з ПАР повідомили у кінці листопада британські вчені. Попередньо ВООЗ визнала Омікрон таким, що викликає занепокоєння, і попередила про міжнародний ризик. Тривожним є те, що штам майже не можливо виявили за допомогою звичного ПЛР-тесту.

У Південній Африці значно зросла захворюваність на коронавірус серед молодих людей. Саме з ПАР поширився новий штам. Наразі невідомо, чи це зумовлено саме здатністю вірусу швидше розповсюджуватись, чи є інші чинники.

Тож у ВООЗ вкотре наголосили: не панікувати та продовжувати вакцинацію доступними препаратами.

Читайте також: Назвали кращі напої для підвищення імунітету взимку

Джерело

Останні новини
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward