Лікарі розповіли, чому не можна ловити сніжинки ротом

event 15:37 Четвер 08 Грудня 2022 Здоров'я

Діти зазвичай вважають, що від поїдання снігу і облизування бурульок шкоди не буде, а дорослі не надто забороняють їм це робити. І дарма. Про це повідомляє Ukr.media.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Чому не можна ловити сніжинки ротом?

Екологія погіршується: якщо раніше вважалося корисним купатися під дощем, то зараз це швидше зашкодить. Теж саме і зі снігом: тварини і птахи справляють в нього потреби, по ньому ходять люди і їздять машини. А заводи викидають у повітря тонни шкідливих відходів. Таким чином в замети потрапляють бактерії, віруси і отруйні речовини. Дитина може захворіти на дизентерію, підхопити глистів або отруїтися.

Але ж з неба сніг падає чистим?

Насправді, ні. Вчені з Університету Макгілла виявили, що навіть свіжі сніжинки містять частинки вихлопних газів автомобілів. А їхні колеги з Вашингтонського університету розповіли, що сніг, який випадає за містом, містить вугільну сажу і бруд.

А чим сніг так приваблює дітей?

Це бажання можуть викликати фізіологічні причини. На інстинктивному рівні діти можуть порахувати сніг водою, і таким чином втамувати спрагу. Дайте дитині попити і візьміть пляшечку з водою з собою на прогулянку.

Прагнення наїстися снігу може бути пов’язане і з потовиділенням: часто на вулиці дитину занадто закутують. А вона намагається таким чином охолодитися. Одягайте малюків так, щоб їм було комфортно і не забувайте, що вони рухаються куди більше нас. А, значить, їм можна підібрати одяг навіть трохи легший, ніж той, в якому комфортно вам.

Читайте також: Що в жодному разі не можна робити з волоссям взимку аби не нашкодити

А якщо йдеться про виживання?

Звичайно, якщо ви вмираєте від спраги, відмовлятися від такого способу нерозумно. Але, якщо це не питання життя і смерті, краще все ж не намагатися повечеряти заметом. Навіть солдатам армії США дозволяється їсти сніги, лише якщо вони десь в Арктиці. Але перед цим його рекомендують закип’ятити і дати воді охолонути.

Останні новини
29.01.2023, Неділя
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward